Як працює Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова під час пандемії коронавірусу

Про апарати штучної вентиляції легень та роботу лікарні ім.Мечникова говорили з заступником головного лікаря Олександром Толубаєвим та завідуючим відділенням анастезіології та інтенсивної терапії В’ячеславом Гришиним у пресцентрі каналу «Відкритий». 

Лікарня ім. Мечникова під час пандемії та карантинних заходів працює у посиленому режимі. Максимально  скоротилися всі планові операції, госпіталізації та відвідування пацієнтів. Щоб уникнути поширення коронавірусної інфекції.

«Лікарня має 1200 ліжок, щодня заклад відвідує близько 1000 пацієнтів, плюс – співробітники лікарні. Тому ми обмежили контакти пацієнтів, відвідувачів задля міннімізації ризиків поширення інфекції. Надання екстренної невідкладної допомоги здійснюється в штатному режимі. Швидкі допомоги привозять по 50-60 пацієнтів на день,»- говорить Олександр Толубаєв. 

Як працює Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова під час пандемії коронавірусу - рис. 1

Крім того, в лікарні надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою. Наказом обласного департаменту охорони здоров’я, лікарня ім.Мечникова визначена як одна з госпітальних баз, де приймають з підозрами або вже інфікованих на коронавірус. Загалом, на Дніпропетровщині таких баз 18.

«У відділенні інтенсивної терапії наразі перебуває одна жінка з Першотравенська. У неї підтверджений діагноз методом ПЛР. При надходженні стан її був досить важкий. Зараз він покращується і жінка  одужує», — сказав Олександр Толубаєв. 

Коронавірус стрімко розповсюджується. Медична система по всьому світу була не готова до такого розвитку подій. Тому засоби особистого захисту лікарів, апарати ШВЛ виявилися найнеобхіднішими предметами для лікарень не тільки Дніпра, України, а й світу. Про важливість апаратів штучної вентиляції легень говорили ще до початку пандемії. Проте фахівці відзначають необхідність та ефективність їхньої дії саме зараз.

«Пацієнти з COVID-19 потребують штучної вентиляції легень. Адже диханням керує головний мозок.  Сьогодні у нашому відділені зайняті 18 ліжок, хоча воно розраховане на 15 пацієнтів. Складність пацієнтів з коронавірусом полягає в тому, що штучна вентиляція потребує індивідуального підходу до кожного окремого випадку. Таку вентиляцію можуть провести лише апарати експертного класу. Яких у кращі часи було недостатньо. А сьогодні нам доводиться звертатися хоча б за допомогою у ремонтуванні цих апаратів,» — розповідає завідуючий відділенням анастезіології та інтенсивної терапії В’ячеслав Гришин.

Як працює Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова під час пандемії коронавірусу - рис. 2

Також  телемедичний тренінг центр консультативної поліклініки проводить кожного дня  із застосуванням Skype та за телефоном. Обробляються десятки телефонних дзвінків, здійснюються консультації, як з приводу коронавірусної інфекції, так і з інших медичних питань.

Забезпечення лікарні обладнанням здійснюють обласна влада та благодійники. Потреби лікарні ростуть. І керівництво закладу разом з лікарями вдячні усім, хто долучається, хто не стоїть осторонь у цей складний час. Гуманітарна допомога, яку отримує лікарня Мечникова повністю підлягає бухгалтерському обліку.  І розподіляється в межах лікарні, відповідно до потреб і навантаження.

«Ви можете бути впевнені, що вся надана допомога буде направлена на захист медичних працівників, придбання медикаментів і витратних матеріалів для лікування наших пацієнтів», — зазначає керівництво закладу. 

Для всіх, хто хоче перерахувати кошти на ремонт обладнання, надаємо реквізити Благодійного фонду «Лікарня ім. Мечникова»:

БО ДОБФ «Лікарня ім. І.І. Мечникова»

49005, м. Дніпро, пл. Соборна,

14 -АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

МФО 305299 П/Р UA953052990000026006060286021

ОКПО 34228950
Або можна звертатись безпосередньо до адміністрації лікарні.

Також медики закликають дніпрян дотримуватися режиму самоізоляції та усіх карантинних заходів і рекомендацій від Міністерства охорони здоров’я. Адже це чи не єдиний спосіб уникнути пошириння коронавірусної хвороби.

Теги: