СБУ та ДБР завадили тестуванню сенсорної кнопки у Верховній Раді

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань заблокували процес запуску сенсорної кнопки для голосування. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на УНІАН.

Так, до 30-го серпня заборонено втручатися в роботу системи для голосування «Рада». Після того, як Андрій Парубій, голова Верховної Ради VIII скликання, доручив технічним службам перевірити можливість запуску в роботу сенсорної кнопки для голосування, до парламенту прибули представники СБУ та ДБР і заблокували приміщення технічних служб.

Андрій Парубій зі свого боку заявив, що блокування процесу запуску сенсорної кнопки для голосування відбулося за десять хвилин до того, як мало розпочатися загальне тестування.

За словами чиновника, 23-го серпня 450 працівників Верховної Ради вже збиралися зайти до зали й протестувати у приміщенні Верховної Ради сенсорні кнопки. Потім без запрошення та офіційного попередження, а також без відповідного рішення суду дванадцять слідчих Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань зайшли в комп’ютерний центр. Пояснюючи свої дії тим, що у приміщенні проводиться слідство, вони заблокували роботу комп’ютерного центру і дали вказівки силовим підрозділам не впускати нікого з представників апарату до зали.

СБУ та ДБР завадили тестуванню сенсорної кнопки у Верховній Раді - рис. 1

Раніше ми розповідали, що за зимові канікули Верховна Рада зможе перейти на нову систему голосування «Рада-4». У Верховній Раді України планували запустити в роботу спеціальну сенсорну кнопку, яка не дозволить народним депутатам голосувати за своїх колег. Окрім того, партія «Слуга народу» має намір використовувати у Верховній Раді програмне забезпечення із застосуванням технологій штучного інтелекту, щоб відстежувати аномалії під час голосувань народних депутатів та уникати політичної корупції.

 

Теги: