Що дніпряни не знають про рідне місто

Про підсумки конкурсу «Історія Дніпра. Невідомі факти» у прес-центрі Відкритого розповів громадський діяч, засновник історико-літературного конкурсу Ярослав Федоришин.

Ярослав Федоришин розповів, що цей конкурс проводиться не вперше. Минулого року він проходив під назвою «Історія Дніпра. Початок». Експерт вважає, що у Дніпрі живе багато людей, які погано знають історію рідного міста, тому вони поставили собі за мету її популяризувати. У результаті конкурсу була надрукована брошура з найкращими роботами переможців. У цьому році учасникам поставили цікавіше завдання — знайти невідомі історичні факти.

«Коли місто наповнюється фактами — воно набирає цінності, стає близьким кожному, цікавішим. Коли ми приїжджаємо до іншого міста, то нам розповідають різні легенди та історії. Це оживлює наш процес сприйняття», — зазначив Ярослав Федоришин.

У цьому році було близько 40 робіт, з них обрали 20 найкращих. За результатами конкурсу знову будуть видавати брошуру. Кожний учасник отримав грошову винагороду в розмірі 500 гривень.

Що дніпряни не знають про рідне місто - рис. 1

«Роботи були дуже різні. Одна з найцікавіших — про візантійську монету, яку знайшли на Монастирському острові. Автор виклав свою версію розгортання подій. Інша робота також не менш цікава: дівчинка написала  про свого батька, який захищав нашу країну в зоні АТО і загинув. Мені здається, що про це повинні знати мешканці міста. Була й інша історія — про створення ракетобудування в нашому місті. Або цікава публікація про те, що перший український фільм був знятий на території Дніпра. Чи знали ви, що обидва найбільші парки Дніпра імені Шевченка та Глоби були засаджені Лазарем Глобою.

Також Ярослав Федоришин повідомив, що одну з робіт переможців не тільки надрукують, але й екранізують. Стрічка буде про постать Дмитра Яворницького. Наразі зйомки вже завершилися і розпочали монтувати відео.

«На мою думку, не цікаво просто робити нарис життя Яворницького, ми хотіли передати дух Яворницького. Він завжди був борцем: його обмежували, не дозволяли щось, але він не здавався і йшов своїм шляхом. З дитинства він закохався в козаків і присвятив цій темі своє життя. Цікаво, що багато чого для дніпрян про Яворницького досі невідомо. Наприклад, коли він жив у Петербурзі, для нього художник намалював на двері картину «Козак в бою», але коли він хотів поїхати звідти й забрати картину із собою — власник квартири відмовив йому. Суд вирішив поділити картину навпіл, тоді верхню частину Яворницький привіз до Дніпра», — поділився він.

Нагадаємо, раніше ми писали про історію Державного Герба України в деталях.

Теги: