Історія Державного Герба України в деталях | Відкритий

Історія Державного Герба України в деталях

Сьогодні наша країна відзначає День Державного Герба. Рівно 27 років тому Верховна Рада України затвердила постанову про прийняття Тризуба у якості одного з символів новоствореної незалежної держави. Як склалась історія герба, розповів під час прес-конференції у медіа-центрі телеканалу «Відкритий» голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Дніпровського генеалогічного товариства Ігор Кочергін.

Дослідник звернув увагу, що сьогодні існує декілька версій походження цього символу.

«Першим герб назвав тризубом Микола Карамзін, відомий російський історик. Проте мало хто знає, що цьому символу приписують візантійське, скандинавське або скіфське походження. Є версія, що це перевернуте зображення птаха. А історик Наливайко називає тризубсимволом влади над трьома світами”», —  зазначив Ігор Кочергін.


Далі краєзнавець торкнувся історії цього герба за часів Перших визвольних змагань 1917-1921 років, а також після проголошення Незалежності України у 1991 році.

«Рівно 27 років тому Верховна Рада, де більшість на той час ще складали комуністи, проголосувала за нові державні символи, хоча багато хто з них ще пам’ятали часи, коли навіть за наявність вдома української національної символіки можна було отримати ув’язнення. На сьогоднішній день офіційним гербом є Малий Державний Герб України у вигляді жовтого тризубу на синьому фоні. Великий Державний Герб України досі не прийнято в якості офіційно затвердженого герба. Він досі залишається проектом», — каже Ігор Олександрович.

Відповідаючи на питання з зали, чому не було прийнято Великий Державний Герб із зображенням всіх українських етнографічних земель, Ігор Кочергін зазначив, що «зображення герба має бути якомога лаконічним».

Також він продемонстрував проект Великого Державного Герба України із зображенням Тризуба, козака із мушкетом (символ Війська Запорізького), Золотого Лева (символ Галицько-Волинської держави) та корони. Щоправда, за його словами, «корону було би логічніше прибрати, оскільки сучасна Україна є республікою, а не монархічною державою».

Наостанок він торкнувся історії герба Організації українських націоналістів — малюнку тризуба, стилізованого під меч. Автором цього зображення є графічний художник Роберт Лісовський, уродженець Кам’янського.

Нагадаємо, ми дізнавалися, чи стане Дніпропетровська область Січеславською.

Теги:

Оцените этот материал: