Що робити під час сезонного загострення остеохондрозу?

Сьогодні до медіа-центру телеканалу «Відкритий» завітала лікар-невропатолог 9-ї міської лікарні міста Дніпро Діана Костенко. Вона розповіла про те, що слід робити, якщо у вас є остеохондроз, і які існують форми цієї хвороби.

Остеохондрозом є дегенеративно-дистрофічне ураження суглобових хрящів незапального характеру. Як зазначає Діана Костенко, подібне відбувається в кожної людини при досягненні певного віку, проте перші симптоми можуть простежуватись у людей в 20-25 років.

DSC 0087

«Ця хвороба активно проявляється в людей, які ведуть сидячий спосіб життя, тобто в офісних працівників, однак до остеохондрозу можуть бути схильні і деякі люди, що ведуть активний спосіб життя, зокрема спортсмени. Незалежно від виду захворювання людина завжди скаржитемиться на біль. Особливу небезпеку становлять грижі — розрив фібріозного кільця і випирання ядра міжхрібцевого диска. У людей з надлишковою вагою грижі трапляються частіше, ніж в інших», — каже лікар-невропатолог.

DSC 0098

Діана Костенко зазначила, що загострення остеохондрозу найчастіше всього відбувається навесні та восени, а також поділилась порадами з цього питання.

DSC 0097

«Якщо ви не відвідали свого лікаря — треба це зробити якомога скоріше. У випадку, якщо є підозра на больовий синдром, необхідно пройти рентгенівське дослідження або томографію, крім того, лікарі пропишуть вам оптимальне лікування. Це можуть бути або спеціальні вправи, або вітаміни. В жодному випадку не слід самостійно виводити з організму солі кальцію, адже ці солі можуть відкластися у вигляді каменів на життєво важливих органах, наприклад, нирках. Це природний процес, вони зникнуть з організму самостійно», — зазначила спеціаліст.

DSC 0109 kopiya

Нагадаємо, Уляна Супрун проінспектувала лікарняні заклади Дніпра.

Теги: