Що зміниться після передачі Дніпропетровського художнього музею на баланс міста – коментар директорки

Що означає та що зміниться після передання Дніпропетровського художнього музею з балансу області на баланс міста в інтерв’ю Відкритому розповіла директорка музею Тетяна Шапаренко.

06 серпня 2021 р. на черговій сесії Дніпропетровської обласної ради депутатами було прийнято рішення про передачу Дніпропетровського художнього музею з балансу області на баланс м. Дніпро. Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук прокоментував це рішення так:

«Дніпро нині має Комплексну програму розвитку культури міста на 2021-2025 роки, затверджену рішенням міської ради від 25.11.2020. Також триває відпрацювання культурно-туристичного проєкту «Музейна миля», що передбачає створення єдиного туристичного маршруту відвідування сучасних культурних центрів-музеїв, артгалерей, центрів сучасного мистецтва, об’єктів, пов’язаних з історією міста та його видатними земляками. Дніпро має намір зробити художній музей однією з локацій цього маршруту».

«У 1914 році музей був заснований як Катеринославський міський художній музей і у різні періоди його існування був підпорядкований то місту то області. Передача музею на баланс міста буде здійснюватися ще протягом місяця, оскільки зараз готується складання актів. Музейні колекції та зібрання залишаються у державній власності і належать до державної частини Музейного фонду України. Після повної передачі на баланс міста зміниться назва, а перспективні плани напевно будемо вже обговорювати спільно з керівництвом Дніпровської міськради. Сподіваюсь, що зміна підпорядкування піде тільки на користь і музей буде ставати краще. Зараз приміщення музею потребує ремонту і з 10 тисяч предметів образотворчого мистецтва в експозиції представлено лише 5 %, а це замало. Тому мріємо про розширення та про інклюзивність і безбар’єрність, щоб наші експозиції мали можливість відвідувати всі без виключення», — розповіла Тетяна Шапаренко.

Також говорили про те, що музей працює в звичайному режимі і продовжує проводити заплановані заходи і виставки.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Центр допомоги Дніпропетровської області шукає приміщення для розширення

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

Теги: , ,