Щорічно у жовтні в Україні та світі відзначають день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я покликаний проінформувати якомога більше людей у питаннях лікування відповідних хвороб. Цього року увага прикута до теми профілактики самогубств. Про це у пресцентрі Відкритого розповів завідуючий психоневрологічним відділенням Дніпропетровської клінічної психіатричної лікарні Сергій Анісімов.

«Як зазначають у ВООЗ, щороку понад 800 тисяч людей помирають в результаті самогубства, або один випадок смерті кожні 40 секунд. Окрім того, за останні 45 років показники самогубств зросли у всьому світі на 60%. У деяких країнах самогубство є однією з трьох основних причин смерті серед людей у віці 15-44 років і другою за значимістю причиною смерті у віковій групі від 10-и до 24-ьох років. Однак ці цифри не враховують спроби самогубств, які відбуваються в 20 разів частіше, ніж завершені самогубства», — зауважив психотерапевт.

Більшість випадків суїциду – результат депресії, яку вчасно не почали лікувати. Є нашому суспільстві є певні стереопити, які змушують людину боятися звернутися за допомогою до психіатра.

«Часто питають: якщо ми потрапили до Вас на прийом, то як це може зобразитися на нашому подальшому житті? Зможу я повернутися на старе місце роботи, якщо пройду лікування в психіатричної лікарні? Чи не відберуть водійське посвідчення? Чи зможу отримати дозвіл на зброю для самозахисту? Всі ці питання виникають через певну зашореність суспільства. Боятися психіатрів і приховувати свої проблеми не варто! Це тільки погіршить ситуацію та може призвести до невиправних наслідків», — наголошує Сергій Анісімов.

При основних проявів такої хвороби, як депресія, необхідно терміново звернутися за допомогою. Тож, якщо впродовж двох тижнів у Вас чи у близької Вам людини:
— часто і кардинально змінюється настрій,
— нехарактерна хандра без причини,
— порушення режиму сну;
— порушення режиму харчування: відсутність апетиту чи навпаки – переїдання;
— м’язовий тонус
Не зволікайте, йдіть до фахівця.

Теги: