Школам Дніпра подарують датчики моніторингу якості повітря

Організатори форуму «Валить нельзя остаться» подарують школам Дніпра датчики моніторингу якості повітря. Про важливість такого обладнання та про результати форуму в прес-центрі Відкритого розповіли учасники ініціативної групи «Save Dnipro» Артем Романюков, Ірина Черниш та Павло Ткаченко.

Форум «Валить нельзя остаться» у нашому місті пройшов вже втретє. Організатори пояснили, що ціль форума в тому, щоб замотивувати громадян залишитися в країні, показуючи реальні шляхи реалізації проектів  та задумів будь-яких ініціативних груп. Тобто пояснити людям, яким чином можна робити кращим власне майбутнє.

«Сам по собі форум — це наша спроба залишити якомога більше людей в Україні. В нас була дуже широка  ідея про реформи. Те, чим ми можемо мотивувати людей. Так ми робили у 2017-му, 2018-му році. Запрошували тільки топ-спікерів. Коли прийшов час щорічного форуму — ми вирішили, що у цьому році треба робити форум з темою довкілля, бо президентські вибори настільки отруїли дискурс. Тема довкілля нас усіх об’єднала», — зазначив Артем Романюков.

«Варто зазначити, що нам вдалося запросити і послухати найкращі натхненні приклади громадських ініціатив. Люди, коли знаходяться на такому заході, повинні бути максимально вмотивовані. На таких форумах люди знаходять вирішення проблем. Для нас це був дуже позитивний досвід, бо форум закінчився не тільки якісними кейсами», — додала Ірина Черниш.

Близько півроку тому учасники ініціативної групи «Save Dnipro» поставили питання, яким повітрям ми дихаємо у місті. Тоді вони прийшли до висновку, що треба вирішувати це питання самостійно.

Школам Дніпра подарують датчики моніторингу якості повітря - рис. 1

«У цьому році навесні ми провели воркшоп. Ми зібрали кошти і закупили прилади. Через велику вартість ми подумали, що це буде дорого. Перед форумом ми подумали, куди подати благодійний внесок. І вирішили, що необхідно розвивати тему моніторингу. Вона є особливо важливою для дітей, найбільше їх перебуває у школах, тому ми вирішили направити кошти на нові станції моніторингу повітря, які ми змогли придбати завдяки гостям нашого форуму», — зазначив Павло Ткаченко.

Також учасники ініціативною групи розповіли про SaveEcoBot — некомерційний проект, завдяки якому кожний мешканець Дніпра може відстежувати рівень забруднення повітря.  Усі дані передають на світовий рівень, тобто наносять на світову мапу. Кінцевий результат — щоб Україна не була білою плямою на карті забруднень. Це є дуже важливим показником для інвесторів з-за кордону, які обирають ті міста, де найбільш сприятливі умови.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що «Save Dnipro» навчить дніпрян, як власноруч збирати датчики моніторингу повітря.

Теги: