Скасування червоних дипломів та «дистанційка»: що чекає на студентів Дніпроптеровщини

На дистанційному навчанні та без мотивації. Саме так можна описати сьогоднішній стан українських студентів. Чому скасували «червоні дипломи» і чи відкриють виші Дніпропетровщини свої двері для проведення офлайн-пар?

У пресцентрі Відкритого на запитання відповідав заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Дніпропетровської ОДА Микола Кравченко.

Студенти Дніпропетровщини поки ще на карантині. Не дивлячись на завершення локдауну, виші області й досі проводять заняття в онлайн-режимі. Продовжувати дистанційне навчання або виходити на заняття до закладів освіти – кожен університет буде вирішувати самостійно, з огляду на епідемічну ситуацію в країні. Проте МОЗ рекомендує найближчим часом дотримуватися правил адаптивного карантину і відвідувати пари дистанційно.

Микола Кравченко каже: «У нашій області та місті 70% закладів освіти перейшли на дистанційну форму навчання і працюватимуть у такому режимі до кінця лютого. Багатьом студентам таке рішення подобається і здається більш зручним. Однак усі погоджуються, що живої комунікації між викладачем та учнем «дистанційка» на замінить. Однак, я теж переконаний, що наразі це досить прогресивна модель викладання освітнього процесу, яка дає результат».

Скасування червоних дипломів та «дистанційка»: що чекає на студентів Дніпроптеровщини - рис. 1

Сьогодні ж українські студенти більше переймаються не за форму навчання, а за скасування «червоних дипломів». Хтось жартує, що їх відмінили як один з процесів декомунізації, комусь цей крок здається правильним, проте більшість розкритикувала таке рішення Міністерства освіти і науки. Скасували дипломи з відзнакою державного зразка, тому що тепер він буде європейського стандарту. А в Європі такого поняття як «червоний диплом» не існує.

Нововведення почало діяти з січня 2021 року. Отже останні дипломи з відзнакою отримали випускники 2020-го.

Що ж тепер буде мотивувати студентів до відмінного навчання? Рішення знайшлося: відтепер українські заклади вищої освіти вказуватимуть інформацію про успішність випускників у додатку до диплома. Також університети зможуть самостійно обирати якого кольору буде документ: червоний – дозволено. Проте ніякої цінності це не матиме.

«Інформацію про особливі досягнення студента заклад освіти може зазначити в додатку до диплома європейського зразка в шостому розділі «Додаткова інформація». Вимоги до присудження відзнаки кожен університет теж буде визначати сам», — пояснює Микола Кравченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Чем живет Днепр после завершения локдауна (ВИДЕО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,