Спостерігач Громадянської мережі «Опора» про порушення у Дніпрі та області в день голосування

В прес-центрі Відкритого спостерігач Громадянської мережі «Опора» Денис Давидов розповів про основні порушення, що були зафіксовані у Дніпрі та області у день голосування.

Зокрема, на 27 окрузі одна дільниця відкрилася пізніше восьмої години: причиною цього стало те, що члени комісії позавчора зіпсували 2144 бюлетені, проставивши штамп «вибув» не там, де треба. Нові бюлетені на дільниці отримали у день виборів і перештамповували їх.

У 28 окрузі члени комісії №121442 (лікарня 11) казали виборцям, як і коли їм входити на дільницю, начебто, щоб не створювати черги перед столами. При тому, що дільниця мала і на ній менше 300 виборців. Також на цій дільниці у лікарів бачили щось схоже на списки. Представники одного з кандидатів викликали поліцію.

Спостерігач Громадянської мережі «Опора» про порушення у Дніпрі та області в день голосування - рис. 1

Крім того стало відомо, що ОВК №27 надрукувала помилкові інформаційні плакати кандидатів-мажоритарників. Плакати не відповідають вимогам ЦВК, затверджених постановою №902. Деякі дільниці округу почали розміщувати роздруковані на А4 додатки до плакатів. Але не для всіх кандидатів, а для 2-6. Голови таких комісій казали що отримали роздруківки в ОВК. А голова ОВК сказала, що ще до її появи в комісії виникла непорозуміння, часу передруковувати вже не було, а до них звернувся представник одного із кандидатів, ну і комісія вирішила таким чином вирішити проблему. Пояснення дій комісії: а кандидати не перевірили зразки плакатів.

Загалом до поліції Дніпропетровської області надійшло більше 200 повідомлень про можливі порушення.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що опубліковані результати екзит-полів.

Теги: