Стало відомо, чому у Дніпрі відключили від світла ряд зразкових ОСББ

«Скандал у Дніпрі: ДТЕК Дніпровські електромережі відключив ряд ОСББ від електропостачання», — про це у прес-центрі Відритий розповіли представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, що постраждали, представники влади та юристи. Відкритий звернувся до ДТЕК Дніпровські електромережі, щоб почути іншу сторону. Але запросити до діалогу так і не вдалося.

Стало відомо, чому у Дніпрі відключили від світла ряд зразкових ОСББ - рис. 1

 

За словами директора управляючої компанії «Уютный дом» Костянтина Горохова, 23 квітня о 10.00 енергетику їхньої організації зателефонував диспетчер «Дніпрообленерго» і попередив про відключення від електроенергії.

«Хочу пояснити — між вулицями Вернадського та Ливарна знаходяться декілька ОСББ: «Башни», «Амфитеатр», «Империал-Палас» та «Фестивальний». Всі вони пов’язані однією підстанцією, від якої ведеться електропостачання. Коли аварійна служба ДТЕК Дніпровські електромережі приїхала до підстанції і вимагала її відкрити, щоб відключити «Башни», то ми цього не зробили, адже там живуть люди. О 15.30 диспетчер «Дніпрообленерго» знову сповістив, що відключать усі ОСББ. Ми навіть не могли повірити, що таке можливо. Бо боргів не маємо, і у нас укладені договори на поставку електроенергії. Тим більше, що будинки «Амфитеатр» та «Фестивальний» відносяться до першої категорії. Тобто в усіх є протипожежні системи. По законодавству, навіть при заборгованості їх не мають права відключати», — стверджує Костянтин Горохов.

Як розповів директор управляючої компанії, через лічені хвилини після дзвінка електроенергію відключили з міської підстанції. Після приїхало керівництво ДТЕК Дніпровські електромережі та аварійна служба, також прийшло правління ОСББ «Башни», яке згодилося на якийсь час побути без електропостачання, щоб не страждали інші будинки. Тож після відключення в «Башнях» відновили подачу світла в «Амфитеатре» та «Фестивальном». Але за цей час трапились неприємні випадки: в темних паркінгах заблукали діти, що шукали батьків, дехто застряг у ліфті.

«Те, що ДТЕК намагається вирішити питання з заборгованістю «Башен» — абсолютно розуміло. Але компанія повинна діяти у встановленому законом порядку. Наші дома стали заручниками абсолютної непрофесійності. Усього декілька тисяч людей живуть в перерахованих комплексах. У нашому ОСББ живе багато активних людей, які відразу почали шукати істину. Допускати свавілля ми не збираємося», — говорить житель комплексу «Амфитеатр» Сергій Касьянов.

За словами депутата міської ради Дніпра Каміля Примакова, депутатський округ № 20 належить саме йому. Тож з ситуацією по заборгованості «Башен» він добре знайомий.

«Проблема у тому що, комплекс все ще знаходиться на балансі компанії забудовника, яка на стадії ліквідації і має борг приблизно 5 млн гривень. Думаю, що ДТЕК своїми вимиканням намагається стимулювати жителів комплексів до сплати цього боргу. Але так робити не можна. Мною підготовано два депутатських запити на прокурора Дніпропетровської області та керівництво ДТЕК Дніпровські електромережі. Якщо свавілля буде продовжуватися, то винесемо питання до сесійної зали і задіємо правоохоронні органи», — стверджує Каміль Примакова.
За словами юриста управляючої компанії «Уютный дом» Костянтина Горохова, права ОСББ відновлено — електроенергію увімкнено. Але ситуація абсолютно ганебна. Адже законодавством передбачений порядок при стягненні заборгованості.
«У випадку «Башен» ДТЕК мас право звернутися до суду щоб забрати борг, чого компанія не зробила. І свої права ДТЕК вирішив відстояти через вимагання відключенням», — додає юрист.
Як стверджує адвокат Євгеній Бірсан, письмових доказів про заборгованість ОСББ «Башни» немає. До того ж, є правила відключення роздрібного ринку електроенергії. Згідно ним постачальник послуг повинен письмово попередити користувача за 5-10 днів. Цього зроблено не було. Тож це є грубим порушенням».
«Власне, я знаю, що це не одинокий випадок. Є приклади з бізнесом, коли відключають цілі тваринницькі комплекси. Наразі хочу звернутися до керівництва ДТЕК. Зробіть все, щоб менеджери вашої команди припинили комунальний терор у Дніпрі», — говорить Сергій Касьянов.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі тисячі людей лишилися без світла.

Теги: