Театри, музеї та кіно: як культурна сфера Дніпра виходить з локдауну

Театри, музеї та кіно не можуть існувати без глядачів. Проте карантинні правила і їх дотримання передбачає зменшення відвідувачів. Зараз культурне життя повертається до Дніпра після двотижневої паузи.

Як культурна сфера виходить з локдану розповіли в пресцентрі Відкритого керівниця літературно-драматургічної частини Дніпропетровського академічного молодіжного театру Ірина Філенко, співробітниця кінотеатру Олександра Ткач та прессекретарка Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького Ольга Руденко.

Січневий локдаун тривав недовго, проте дніпряни встигли засумувати за культурними розвагами міста. Цього тижня нарешті відкрили свої двері театри, кінотеатри та музеї. Проводити дозвілля там можна з обов’язковим врахуванням карантинних правил. Для безпеки відвідувачів у закладах ще з початку обмежень розробили систему дезинфекції.

За цей час у театрах було дозволено проводити репетиції. Актори підготували прем’єри, на які запрошують відвідувачів. Зала має бути заповненою лише наполовину. Тож співробітники театрів закликають дніпрян підтримати мистецтво і придбати квиток.

«Без відвідувачів театр існувати не може. Працювати онлайн – для нас не варіант. Актори повинні відчувати глядача. Зараз культурна сфера потребує особливої підтримки, тому ми щиро сподіваємося, що люди активніше відвідуватимуть театри», — коментує керівниця літературно-драматургічної частини Дніпропетровського академічного молодіжного театру Ірина Філенко.

У кінотеатрах вже на цьому тижні презентують дві прем’єри вітчизняного кіновиробника: драматична комедія «Все буде ОК» та наукова фантастика «Межа часу».

«Під час локдауну акцент робили на соціальні мережі. Активно спілкувалися з аудиторією в Instagram та TikTok. Публікували цікаві пости, інтригували довгоочікуваними прем’єрами. Скоро, наприклад, на екранах можна буде подивитися повнометражний мультфільм «Том і Джері». Сподіваємося, що всім набридло сидіти вдома і українці будуть підтримувати як кінотеатри, так і вітчизняні стрічки», — розповідає Олександра Ткач.

Театри, музеї та кіно: як культурна сфера Дніпра виходить з локдауну - рис. 1

У Дніпропетровського історичного музею теж планів багато. Тут уже готують відкриття нових експозицій та серію цікавих лекцій на різноманітні теми. Щоб нічого не пропустити, прессекретарка музею Ольга Руденко радить слідкувати за сторінкою закладу у Facebook.

Театри, музеї та кіно: як культурна сфера Дніпра виходить з локдауну - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Жителей Днепра приглашают на онлайн-экскурсию в городской планетарий | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,