У 2019 році до бюджетів об’єднаних громад Дніпропетровщини надійшло 2,2 млрд грн

Об’єднані громади Дніпропетровської області демонструють ріст доходів. Зокрема, з початку 2019-го до бюджетів ОТГ надійшло понад 2,2 млрд грн. Про  це розказав у пресцентрі Відкритого експерт з фінансів Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Андрій Мужевський. 

«Дніпропетровщина очолює національний рейтинг за фінансовою спроможністю громад. Так, за 9 місяців до бюджетів ОТГ регіону надійшло 2,2 млрд. грн. Збільшення втроє, а то і вчетверо, порівняно з попередніми роками», – розказав він.

Показник, який свідчить про ефективну фінансову діяльність ОТГ, – власні доходи на одного мешканця. Дніпропетровщина – у п’ятірці лідерів. Тут утримують лідерські позиції  Слобожанська, Троїцька, Вербківська та Богданівська ОТГ.

Головне джерело наповнення доходів місцевих бюджетів – податок на доходи фізичних осіб. У структурі власних надходжень він займає найбільшу питому вагу.

«До децентралізації він зараховувався до районного бюджету. А реформа дозволила спрямувати цей податок до бюджету ОТГ. Сплачують його всі, хто працює, – розказав Андрій Мужевський. – Найкращу динаміку демонструють, зокрема, Карпівська та Гречаноподівська громади».

Наразі на Дніпропетровщині 68 ОТГ.

Теги: