У Дніпрі цибуля може подорожчати до 28 гривень за кілограм

«Наскільки подорожчає борщовий набір у першому кварталі 2019 року», — про це у Відкритому розповів керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорев.

«Урожай картоплі у 2018 році вважається добрим, на рівні 2017. Але за останній місяць ціна на цей овоч у Дніпрі виросла до 6-7,5 гривень за кілограм. Це зумовлено рядом факторів. По-перше: якісної долі урожаю стає все менше і, до того ж, українці певну частку експортували. По-друге, ріст цін зумовлений післясвятковим періодом та погодними умовами. Адже через снігові замети доставка товару дещо сповільнилася. Але картопля згодом повинна подешевшати приблизно до 5 гривень за кілограм», — розповідає Олександр Хорев.

IMG 5117
За словами експерта, цікава ситуація склалася з цибулею, адже в 2018 році був неврожай. Через дощі збір цибулі почався пізніше, і через це овоч почав псуватися. Ця ситуація суттєво відобразилася на цінах.
«Продукція, яку вдалося зберегти належним чином, зараз ще знаходиться у сховищах. Її почнуть реалізовувати лише в лютому. Поки через брак якісного товару вітчизняна цибуля сягнула в ціні 14-15 гривень за кілограм і вартість може дійти до 1 долара або 28 гривень. У той час імпортована цибуля з Азії коштує 11-12 гривень за кілограм», — продовжує Олександр Хорев.
Як стверджує експерт, цибуля подешевшає, коли вітчизняні виробники дістануть продукцію зі сховищ.
Щодо загального прогнозу, Олександр Хорев вважає, що ціна на борщовий набір дійшла до свого піку. Таким чином, ми можемо очікувати на зниження.

Раніше ми розповідали, що 26 січня мешканці Дніпра і Дніпропетровської області відзначатимуть 5-ту річницю з моменту побиття протестувальників під стінами Дніпропетровської ОДА.

Теги: