У Дніпрі через брак коштів не будуть боротися з амброзією – Відкритий

У Дніпрі через брак коштів не будуть боротися з амброзією

У Дніпрі не будуть здійснювати програму з виявлення, локалізації та знищення амброзії. Про це повідомляє Відкритий.

На 42-й сесії Дніпровської міської ради народні обранці проголосували за програму боротьби з амброзією за допомогою спеціальної речовини з Китаю, якою планувалося обробляти коріння амброзії. Відомо, що ця речовина не завдає шкоди іншим рослинам, а діє безпосередньо на рослини-збудники. Загальне фінансування програми становить 84 000 000 гривень, а цього року на реалізацію задуманих планів повинні були виділити 25 000 000 гривень. Для того, щоб локалізувати та ліквідувати амброзію у місті, планувалося також застосовувати звичні методи боротьби, такі як скошування рослин.

Наразі на офіційний запит журналіста телеканалу Відкритий надійшло повідомлення про те, що ця програма не буде реалізуватися через недостатнє фінансування.

«Департаментом екологічної політики Дніпровської міської ради за участю Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Інституту проблем природокористування та екології Національної академії  наук України, постійної комісії міської ради з питань екології та постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв’язків розроблено Програму з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території міста Дніпро на 2019-2023 роки, затверджену рішенням міської ради від 20-го лютого 2019-го року, через брак коштів фінансування заходів зазначеної програми не здійснювалося», — вказано у тексті повідомлення.

Скриншот із документа.

Слід нагадати, що раніше Відкритий повідомляв про те, які категорії населення мають можливість пройти безкоштовну діагностику та лікування алергії у нашому місті. Це повинно було здійснюватися у межах нової програми, яку нещодавно планували запустити.

У Дніпрі був створений єдиний в Україні Алергологічний центр для дітей та дорослих, куди можна прийти на амбулаторний прийом та пройти стаціонарне лікування. Крім того, у нашому місті є сучасне обладнання, яке дає можливість встановити точну причину алергії.

Пізніше головний алерголог Дніпропетровської області Євгенія Дитятковська розповіла про те, що Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради завіз необхідну речовину, від якої гине рослина-збудник. Коли речовина пройде тестування та отримає необхідний дозвіл на використання — її почнуть використовувати. Планувалося, що цю речовину будуть використовувати вже наступного сезону.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що продуктові етикетки в Україні зміняться.

Теги:

Оцените этот материал: