Головний алерголог області та міста розповіла, як і коли почнуть боротися з амброзією на Дніпропетровщині

У Дніпрі розпочинається сезон цвітіння амброзії: профілактика та лікування алергічних захворювань, — про це у прес-центрі Відкритого розповіла головний алерголог Дніпропетровської області, заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Євгенія Дитятковська.

За словами Євгенії Дитятковської, сьогодні у Дніпропетровській області є можливість зробити багатокомпонентний тест ALEX. Він дозволяє виявити чутливість до 272 алергенів.

Головний алерголог області та міста розповіла, як і коли почнуть боротися з амброзією на Дніпропетровщині - рис. 1

«Зараз, коли ми знаходимо молекулу-збудника, після використовується іспанський алерген – та сама конкретна молекула, внаслідок чого організм виробляє захисне антитіло. Тоді і схеми лікування простіші, і ефект кращий», — говорить заслужена лікарка України.

Щодо програми боротьби з амброзією у Дніпропетровській області, за словами Євгенія Дитятковської, біологи розробили схеми покосу амброзії, адже це потрібно робити лише на певному етапі бутонізації.

«Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради вже завіз спеціальну речовину, яка засипається під корінь амброзії. Нічого навкруги не страждає, а гине лише рослина-збудник. Тепер потрібно, щоб речовина пройшла випробування, а також реєстрацію та отримала дозвіл на використання. Думаю, що у наступному сезоні її вже будуть застосовувати», — стверджує Євгенія Дитятковська.

Як додала професор, у межах програми також передбачений безкоштовний складний аналіз на виявлення чуттєвості до алергенів для дітей пільгових категорій та бійців АТО. Початок намічено з грудня цього року.

Раніше ми розповідали, що Дніпро є лідером за кількістю випадків венеричних захворювань.

Теги: