У Дніпрі експертка розповіла про прийоми маніпулювання свідомістю виборців | Відкритий

У Дніпрі експертка розповіла про прийоми маніпулювання свідомістю виборців

Про порушення під час парламентських виборів та про прийоми маніпулювання свідомістю виборців у прес-центрі Відкритого розповіла соціолог Дніпровського центру соціологічних досліджень Анна Колохіна.

«В принципі, що стосується цієї передвиборчої кампанії — всі думки збіглися з прогнозами: у суспільства був запит на нові обличчя та перезавантаження. З цікавинок, Дніпропетровська область стала лідером за кількістю кандидатів на одномандатних виборчих округах. Третина — це політичні партії, ще дві третини — самовисуванці. Прогнозовано, явка передбачалася бути більш низькою. Це пов’язано з періодом відпусток, а також втомленістю виборців», — розповіла про ситуацію соціолог Анна Колохіна.

Також Анна розповіла про різноманітні порушення, які були зафіксовані під час передвиборчої кампанії. Кандидатами застосовувалися класичні маніпулятивні технології: клонування популярного політичного бренду, різні масові акції, а також найбільшою маніпуляцією були рейтинги щодо того, хто в якому окрузі отримав перемогу.

«Щоб схилити виборців до тієї чи іншої кандидатури на підставі якихось реальних відомостей застосовували маніпуляції. Виборці 24, 26, 29 мали обирати кандидатів з нових обличь. Там була найбільш запекла гостра боротьба», — додала вона.

Крім того, соціолог Анна Колохіна сказала, що на майбутнє виборцям необхідно звернути увагу на, те чия компанії проводить те чи інше дослідження, тому що для якісного дослідження необхідно опитати велику кількість людей та обробити дані.

«Головна претензія соціологів звернена не до громадян, які вірять в опитування, а до ЗМІ.  А виборцям треба не полікуватися і знайти звідки джерело тієї інформації , яку вони споживають», — сказала Анна.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експерти з Дніпра розповіли про прийоми маніпулювання свідомістю перед виборами.

Теги:

Оцените этот материал: