У Дніпрі громадський омбудсмен розповіла про порушення під час парламентських виборів | Відкритий

У Дніпрі громадський омбудсмен розповіла про порушення під час парламентських виборів

Про різноманітні порушення під час парламентських виборів та особливості виборчого процесу у прес-центрі Відкритого розповіла громадський омбудсмен із захисту виборчих прав у Дніпропетровській області Олена Чернецька. 

«Порівняно з президентськими виборами були зафіксовані типові порушення, коли громадяни намагалися здійснити волевиявлення на основі закордонного паспорту, псували бюлетені й тому подібне. Також була кумедна ситуація, коли виборець забув бюлетень і пішов. Члени комісії самостійно вкинули бюлетень до скриньки для голосування. Крім того, зафіксоване порушення у вигляді подання неповної інформації про кандидата-мажоритарника. Члени виборчої комісії самостійно доповнили інформацію», — повідомила Олена Чернецька.

Також громадський омбудсмен розповіла про те, що всього у Дніпропетровській області було зафіксовано 98 заяв про порушення виборчого процесу, серед яких підкуп виборців на жилому масиві Червоний Камінь, а також порушення щодо агітації.

«Виборці повинні пам’ятати, що відповідальність несе не тільки той, хто надав пропозицію, але й той, хто її прийняв. Стосовно агітації: якщо ви стали свідком такої події — треба викликати поліцію. На території Дніпропетровської області були факти розповсюдження агітації. В деяких випадках обмежувалися попередженням, а іноді й притягали до відповідальності», — сказала вона.

Протягом дня Олена Чернецька здійснювала моніторингові візити до різних установ. За період виборчого процесу серйозних порушень не було. Найчастіше до неї виборці зверталися тоді, коли не могли знайти себе у списках. Також великою проблемою і на президентських, і на парламентських виборах залишається те, що на деяких виборчих дільницях відсутнє спеціальне обладнання для маломобільних груп населення.

Крім того, громадський омбудсмен зазначила, що цього разу були й позитивні моменти. Наприклад, минулоріч члени комісії не дозволяли людині з вадами зору проголосувати зі сторонньою допомогою, а зараз це стало можливим.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що експертка з Дніпра розповіла, за яке порушення на виборах можуть ув’язнити на термін до семи років.

Теги:

Оцените этот материал: