У Дніпрі підрахували, яка частка повітря забруднена викидами від транспорту

«Негативний вплив транспорту Дніпра на екологію міста», — про це у прес-центрі Відкритий розповів доктор технічних наук, професор кафедри екології та технологій захисту навоклишнього середовища НТУ «Дніпровська політехника» Артем Павличенко.

«У нашій області зареєстровано близько 600 тисяч одиниць автотранспорту. Більше половини з них старіше 10 років, що посилює негативний вплив на оточуюче середовище. Це не лише забруднення повітря, а й шумове і світлове навантаження. До того ж зазвичай автомагістралі пролягають вздовж житлових будинків. Тож населення вимушене дихати автомобільними викидами», — говорить Артем Павличенко.

У Дніпрі підрахували, яка частка повітря забруднена викидами від транспорту - рис. 1

За словами експерта, у Дніпропетровській області щороку в повітря потрапляє близько 50 тисяч тон забруднюючих речовин, джерелом яких є транспорт. Отже, приблизно 30-50 відсотків серед забрудненого повітря Дніпра складають викиди машин.

«З 1 січня 2016 року в Україні вимагається екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах «Євро-5». Цим фактично вводиться обов’язкове переобладнання двигуна під чинний еко-стандарт для авто, що виготовлені раніше 2008-2009 року. Верховна Рада України до 1 січня 2020 року пообіцяла ввести екологічний стандарт «Євро-6». Але тоді можливі труднощі з використанням та ввезенням в Україну автомобілів старше 2015 року. Вони потребуватимуть переобладнання, що спричинить їх значне подорожчання», — додає Артем Павличенко.

З іншого боку, як стверджує експерт, стандарт «Євро-6» стимулює Україну відповідати нормам. Тобто так чи інакше викиди забруднюючих речовин від автомобільного транспорту будуть зменшені: як за рахунок оновлення авто, так і завдяки покращенню транспортної інфраструктури.

Раніше ми розповідали, яку роль в історії Катеринославщини відіграло російське дворянство.

Теги: