У Дніпрі почнуть видавати дипломи європейського зразка
«Хто може отримати безкоштовну освіту за кордоном? Плюси та мінуси навчання в іноземному ВНЗ», — про це у Відкритому розповів директор центру українсько-польської співпраці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» професор Роман Дичковський.
«Низка західноєвропейських країн передбачає безкоштовне навчання у вишах як для місцевих жителів, так і для іноземців. Наприклад, Норвегія, Швеція та Фінляндія. Щодо сусідніх Польщі та Чехії, то там на законодавчому рівні є певна квота безкоштовних місць для навчання, і отримати їх досить складно. Але Польща бере на навчання багато осіб з України на контрактній основі і тим самим заповнює ВНЗ», — розповідає Роман Дичковський.
За словами експерта, навчання у польському ВНЗ не є гарантією високої якості освіти. Все залежить від рівня вищого закладу та старань студента. До того ж, польський диплом не визнають в Україні, тож випускнику потрібно його підтверджувати.
«У минулому році навчатися за кордон з України поїхало приблизно 60 000 студентів. Цього року це число значно більше. Немає гарантії, що всі ці молоді спеціалісти повернуться на батьківщину. Тож ми маємо великий відтік потенціальних робітників, які б могли розвивати країну», — стверджує Роман Дичковський.
Як розповів професор Роман Дичковський, для зручності абітурієнтів та для того, щоб зупинити відтік талановитої молоді за кордон, на базі «Дніпровської Політехніки» створена спеціальна програма, у межах якої є можливість отримати разом з українським дипломом також диплом європейського зразка.
«Живи в Україні — навчайся у Польщі» — таке гасло нашої нової програми. Ми даємо можливість навчатися одночасно у двох вишах — польському та українському. На базі нашого університету будуть викладати як українські, так і польські професори та доценти. Адже ми підписали угоду з польськими університетами. До речі, програма передбачає мовне стажування у Польщі», — додав Роман Дичковський.
Раніше ми розповідали, як мешканцям Дніпра захистити шкіру від сонячних опіків.
Теги: