Як мешканцям Дніпра захистити шкіру від сонячних опіків

Про те, як мешканцям Дніпра захистити себе від опіків та уникнути ускладнень, у прес-центрі Відкритого розповів лікар-дерматовенеролог вищої категорії Дніпровського обласного шкірвендиспансеру Володимир Агафонов.

У місцевих мешканців залишився останній місяць літнього відпочинку. Упродовж цього часу люди намагаються засмагнути, щоб виглядати краще, та оздоровитися. Іноді такі відчайдушні спроби призводять до негативних наслідків, тому необхідно бути обачним у цьому питанні. Лікар-дерматолог Володимир Агафонов запевняє, що більшість захворювань шкіри спричинені неправильним відпочинком на сонці.

«Напевно, багато хто з вас бачив дані про захворювання шкіри від сонця. Більшість захворювань дійсно пов’язана перебуванням людини на сонці. Але й водночас сонце — наш друг. Бути на сонці, безсумнівно, потрібно, бо воно стимулює імунітет. (…) Але безконтрольне знаходження на ньому задля засмаги — шкідливе», — розповів Володимир Агафонов.

Взагалі існує чотири типи шкіри, які відрізняються один від одного кількістю речовини меланіну (пігменту). У залежності від того, яка кількість меланіну є в організмі, у людини формується вразливість чи невразливість до сонячного світла.

konf 10

«Важливо розуміти, що чим більше пігменту, тим більша стійкість шкіри. Під час відпочинку необхідно керуватися правилами. Наприклад, один із показників вразливості шкіри — це опіки. Якщо ви помітили їх у себе, вам треба бути на сонці не більше двадцяти хвилин вранці та вдень», — зазначив лікар.

Також він наголосив на тому, що дуже часто відпочивальники на пляжі користуються різноманітними сонцезахисними засобами, але не завжди вони дійсно захищають організм людини.

 

«Є небезпека, коли дитину до двох-трьох років мати намастить кремом p ніг до голови. Таким чином вона позбавляє її вітаміну D.  Треба мастити кремом тільки проблемні зони. Коли ви наносите сонцезахисний крем на шкіру, перевірте, чи лишається на поверхні блиск. Це означає, що крем відбиває сонячні промені», — пояснив Володимир Агафонов.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які історичні місця Дніпропетровщини треба відвідати влітку.

Теги: