У Дніпрі показали фільм про тих, хто рятував євреїв у роки війни

У Дніпрі презентували документальний фільм «Праведники» про подвиг тих, хто в часи Другої світової війни рятував євреїв. Про це у Відкритий розповіли режисер стрічки Євген Титаренко, продюсерка Наталія Хазан та керівник наукового відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Денис Шаталов.

IMG 0196

«Стрічка з’явилася завдяки проекту Дніпропетровської обласної держадміністрації за підтримки Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума». Цьому передувала велика просвітницька робота: у Дніпропетровській області 14 вулиць отримали нові назви на честь Праведників народів світу. Також успішно пройшов міжнародний Форум «Праведники народів світу Дніпропетровщини». Стрічка «Праведники» — це кульмінація. В ній йдеться про життя героїв, що рятували євреїв на теренах Дніпропетровщини», — розповідає Наталія Хазан.

За словами Наталії, хронометраж фільму 25 хвилин. Картину презентували у стінах Дніпропетровської облдержадміністрації, а на показ запрошували усіх бажаючих. Зовсім скоро стрічка потрапить до мережі Інтернет.

 

«Поняття Праведник народів світу — це почесний титул, яким держава Ізраїль вшановує тих людей, котрі у роки Другої Світової війни з ризиком для життя допомагали євреям. Щодо проекту, то, окрім підтримки у створенні фільму, співробітниками нашого інституту підготовано книгу «Ті, хто повертають віру в людину», де зібрано біографічні нариси про Праведників», — говорить Денис Шаталов.

Як розповів Євген Титаренко, фільм знімався маленькою групою протягом місяця.

«У документальній стрічці показано чотири історії, також сюди включені зйомки, які проводилися на тій території, де знаходилися концтабори. Члени нашої групи пройшли спеціальне навчання щодо питань Голокосту. До речі, Голокост на території України відрізнявся тим, що усіх, хто допомагав євреям, розстрілювали», — говорить Євген Титаренко.

Як зазначив режисер, його найбільше вразила історія Яна Ходоровського, якому вдалося врятувати 26 осіб.

Раніше ми розповідали, як проходить позачергова виборча кампанія 2019.

Теги: