У Дніпрі повертають жінкам груди після онко за допомогою новітньої технології

Реконструкція грудей після онкологічного захворювання, — про це у прес-центрі Відкритий розповів член Американської асоціації пластичних хірургів, доктор медичних наук, хірург Дніпропетровського центру термічної травми і пластичної хірургії при міській лікарні №2 Павло Бадюл.

«Ми відновлюємо молочну залозу, використовуючи власну тканину жінки: з низу живота забираємо шкірно-жировий клапоть. На мікро сосудах перекосимо його в область груді і за допомогою методів мікрохірургії приживлюємо його. Тканина отримує кровоток, а далі — формуємо молочну залозу. Після приживлена тканина виглядає абсолютно натурально і тепла на дотик. Згодом, через 4 місяці, проводимо косметичну операцію, під час якої працюємо над симетрією грудей», — розповідає Павло Бадюл.

У Дніпрі повертають жінкам груди після онко за допомогою новітньої технології - рис. 1
По словам лікаря, раніше в Україні та Дніпрі виконувалась схожа операція, але без мікрохірургічного етапу, коли брався даний комплекс тканин і переносився на прямому м’язі живота. Сьогодні у цивілізованих країнах — це не прийнятна операція, бо калічить. По-перше, залоза виходить не повноцінною по формі, а, по-друге, передня черевна стінка лишається без прямого м’яза.
Що стосується новітніх операцій, то вони почали проводити після повернення Павла Бадюла з США та ряду його стажувань у країнах Західної Європи. Першу подібну провели у 2015 році.

У Дніпрі повертають жінкам груди після онко за допомогою новітньої технології - рис. 2
«Дані хірургічні реконструкції робили  за допомогою існуючого обладнання. Потім, у воєнний для України час, до нашого центру приїздили делегації зі Швейцарії та інших розвинених країн. Вони й допомогли знайти фінанси на закупку сучасного обладнання», — говорить Павло Бадюл.

Раніше ми розповідали, що на Монастирському острові знайдена аномальна зона.

Теги: