Дніпровський вірусолог розказав про вакцини і щеплення проти COVID-19

Про вакцини і щеплення проти COVID-19 в інтерв’ю Відкритому розказав доктор медичних наук, завідувач кафедри мікробіології «Дніпропетровської медичної академії» Дмитро Степанський.

В Україні дуже низький рівень охоплення основними профілактичними щепленнями.

«У вересні 2019 року я був представником України у європейському бюро ВООЗ у Копенгагені. Там на великій мапі світу було показано різними кольорами рівень охоплення основними профілактичними щепленнями у 52-х країнах. Близько 10-ти країн були відмічені червоним кольором — це країни з охопленням менше 50%: Сомалі, Зімбабве, Україна та ще декілька. Якщо подивитись на європейські розвинуті країни, там цей показник – більше 95%. Мені було дуже соромно за Україну, яка була яскравою плямою посередині Європи. Виходить, ми краще відносимося до щеплення своїх домашніх улюбленців, ніж до самих себе», — розповідає Дмитро Степанський.

Також говорили про етапи створення вакцин, коли чекати в Україні щеплення проти COVID-19 і наскільки стабільним буде виражений імунний захист після вакцинації.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Ботанічному саду у Дніпрі 90 років

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

 

Теги: , ,