У Дніпрі проводять заходи проти ісламофобії
«Ксенофобія як загроза поліетнічному та релігійному миру в Україні та виклик створенню модерної української нації», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли правозахисник «Неурядової медійно-адвокаційної групи» Іван Красіков та заступник муфтія ДУМУ «Умма», імам ІКЦ м. Дніпро Едгар Девлікамов.
За словами учасників прес-конференції, терористичний акт, що стався 15 березня 2019 року в двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч, актуалізував, зокрема, і в Україні питання крайнього радикалізму в основі якого лежить ксенофобія.
«У даному конкретному випадку мова йде про ксенофобію на релігійному грунті, а саме ісламофобію. В Україні подібних масових, брутальних і терористичних в основі актів агресії не зафіксовано. Хоча у червні минулого року під час нападу на табір ромів піді Львовом загинув чоловік. При цьому, у рамках зобов’язань України в межах ООН та Ради Європи, держава повинна забезпечити рівні права та рівні можливості для кожного. Отже, ми ініціюємо круглі столи, щоб досягти порозуміння», — говорить Іван Красіков.
Як розповів Едгар Девлікамов, мусульманська громада Дніпра приймає участь у різних сферах суспільного життя. Це приблизно 5 тисяч активних мусульман, які приходять до нашої організації. Серед них багато освідчених людей.
«Щодо дискримінації, то у нашому місті було зафіксовано декілька випадків, які вдалося залагодити. Наприклад, це ситуація з арабськими студентами, які стали жертвами насилля зі сторони місцевого населення», — стверджує Едгар Девлікамов.
Також Едгар Девлікамов додав, що після терористичного акту у місті Крайстчерч зафіксовано масу негативних коментарів зі сторони українців, які демонструють ісламофобію.
«Наші круглі столи направлені на розвиток гармонійних відносин представників різних культур, подолання мови ворожнечі та стереотипів. У подальшому також плануються тематичні консультації», — говорить Іван Красіков.
Раніше ми розповідали про альтернативне пенсійне забезпечення в Україні: програми по страхуванню.
Теги: