У Дніпрі рекордно виросла вартість хлібу. Які продукти чекає подорожчання | Відкритий

У Дніпрі рекордно виросла вартість хлібу. Які продукти чекає подорожчання

На скільки подорожчає продовольчий кошик у новорічні свята, — про це у прес-центрі Відкритий розповів професор кафедри фінансів та економічної безпеки Дніпропетровського Національного університету залізничного транспорту ім. Лазаряна Сергій Чимшит.

«У листопаді кожного року відбувається ріст цін на усі товари в цілому, зокрема, і на харчові продукти. Минулого листопада інфляція в Україні склала 1,4%, що є високим показником. Для порівняння у Західній Європі та США ця цифра дорівнює 2-2,5 % в рік», — говорить Сергій Чимшит.


По словам професора, основний фактор що вплине на ріст цін наступного року — це курс валют. Загалом 50 % товарів, що продаються в Україні, імпортні. Що стосується харчові продукти, то вони у більшості своїй вітчизняні. Але Україна має відкриту економіку, на яку впливають зовнішні фактори. Саме тому ріст курсу долара та євро, що очевидно відбудеться, зобразиться на цінах на усі харчові продукти.
«На світових біржах відбувається ріст цін на пшеницю. Саме тому за минулий рік аж на 15% подорожчав хліб та 10% – макаронні вироби», — пояснює експерт.
Свята – це теж один з важливих факторів, що впливає на ріст цін, бо йде масова закупка товарів напередодні Нового Року, — стверджує Сергій Чимшит. У нас святковий настрій і ми не зважаємо, що товар став на 30 копійок дорожче. Тим часом, це 1 відсоток.
Щодо прогнозів, то експерт зазначив, що хліб в найближчому майбутньому більше дорожчати не буде. Зате виростуть у ціні фрукти та овочі, а також яйця та цукор. Адже до сьогодні вартість цієї продукції лишалася переважно стабільною.

До цього прес-центр розповідав про те, як підготувати шкіру до відпустки взимку.

Теги: