У Дніпрі росте кількість хворих на цукровий діабет. Хто потрапляє у зону ризику

У Дніпрі виросла захворюваність на цукровий діабет: профілактика та сучасні методи лікування, — про це у прес-центрі Відкритий розповів лікар-хірург вищої категорії кабінету «Діабетичної стопи» міської клінічної лікарні №9 Дніпра Володимир Ципко.

«Цукровий діабет, що небезпечний своїми ускладненнями, можна назвати епідемією XXI століття. По даним Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2020 року кількість хворих на цукровий діабет в Україні досягне кількості 2,5 мільйонів», — розповідає Володимир Ципко.

У Дніпрі росте кількість хворих на цукровий діабет. Хто потрапляє у зону ризику - рис. 1

По словам лікаря, що стосується Дніпра, то у нас кількість хворих за останні 10 років виросла у півтора рази і скрадає приблизно 36 тисяч осіб. «Для профілактики ускладнення цукрового діабету важлива рання діагностика. Тому у 2007 році на базі міської клінічної лікарні №9 організували кабінет «діабетичної стопи». Це перший подібний у нашому регіоні та 5-й по Україні. Ми вчимо діабетиків піклуватися про стан свого здоров’я. Тож за останні 10 років кількість з звернень саме з діабетичною стопою зменшилося у 10 разів», — продовжує Володимир Ципко.

Як розповів лікар, у кабінеті проходить обстеження у середньому 1,5 тисяч осіб у рік. Із них 900 – це первинне звернення та 600 – пацієнти, що приходять повторно. У цьому році кількість хворих збільшилася на 250 осіб. «Ожиріння та цукровий діабет йдуть поряд. Тож саме надлишкова вага стає горовним провокуючим фактором захворювання», — наголошує лікар.

Раніше ми розповідали про те, які зміни чекають на Дніпропетровський академічний театр опери та балету.

Теги: