У Дніпрі розповіли, які виплати отримають цивільні, що постраждали через війну

«На що сподіватися пораненим цивільним, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій?», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли координатор громадської приймальні «Української гельсинської спілки з прав людини» у Дніпрі Наталія Кожина, юристка ГО «Правозахисна група СІЧ» Марина Кіптіла, поранений волонтер Олег Бусень, начальник Східного міжрегіонального відділу Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Олексій Корж.

«Нарешті, після 4 років збройного конфлікту, визначено механізм встановлення зв’язку інвалідності через травму, отриману на війни. Спочатку були внесені зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», де передбачено, що мирні особи також мають право на статус інваліда війни. Потім уряд прийняв постанову №306, якою визначено порядок встановлення зв’язку інвалідності з пораненням або іншим ушкодження здоров’я. Лише у вересні затверджено положення про міжвідомчу комісію з питання встановлення фактів отримання поранень або інших ушкоджень здоров’я. Для цього потрібно отримати висновки медичного експерта, який засвідчить факт поранення та медико-соціальної групи про встановлення інвалідності, а також додати витяг з єдиного реєстра досудових розслідувань», — розповідає Марина Кіптіла.

У Дніпрі розповіли, які виплати отримають цивільні, що постраждали через війну - рис. 1
За словами Наталії Кожиної, у результаті військового конфлікту на сході України багато цивільних осіб зазнали різних ушкоджень. Це були не тільки поранення, але й випадки ампутації кінцівок, а також погіршення здоров’я у результаті перебування у зоні військового конфлікту.
«Усі 4 роки у державі не існувало жодного механізму підтримки людей, що постраждали у результаті конфлікту. Вони отримували звичайну цивільну інвалідність й звичайну виплату в розмірі 1500 гривень. Ми зраділи, коли у нас з’явилася можливість допомагати цим людям», — говорить Наталія Кожина.
Волонтер Олег Бусень, потрапивши під обстріл, отримав травму головного мозку. З кожним днем його стан погіршувався. Лікарі підтвердили, що у чоловіка серйозний струс головного мозку у результаті мінно-вибухової травми. Потрібно лікуватися і стояти на обліку.
«Щоб був постійний нагляд лікарів, необхідна група інвалідності. І от, нарешті, в минулому році вийшла постанова, де йдеться про механізм отримання нового статусу. На щастя, я маю усі необхідні документи», — стверджує Олег Бусень.

Як розповів Олексій Корж, особа, яка отримала інвалідність внаслідок війни, отримає пенсію. Це приблизно 3800 гривень за II групу і 3400 гривень за III групу інвалідності. Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», постраждалі цивільні також отримають пільги як інваліди війни.

Раніше ми розповідали, як у Дніпрі лікують бійців АТО/ООС після серйозних поранень.

Теги: