У Дніпрі створили перший в Україні сайт пошуку зниклих безвісти АТОвців

У квітні Дніпро відзначає сьому річницю створення добровольчих батальйонів територіального захисту. Серед загиблих бійців багато містян. Окрім цього, наша область лідирує за кількістю сімей зниклих безвісти. На сьогодні їх 39.

Про це розповіла в пресцентрі Відкритого заступниця голови ГО «Об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія» Вікторія Солодухіна.

Родичі тих, хто пішов на фронт і пропав, вийдуть цієї п’ятниці, 16 квітня, на Алею Героїв. Мета їх мітингу нагадати, що долі багатьох воїнів досі невідомі, а вдома на сумну чи радісну звістку чекають дружини та мами. Саме їх зусиллями було створено перший в Україні сайт пошуку зниклих безвісти. Функціонує він усього два тижні. За цей час до нього звернулося 5 родин, які сподіваються отримати хоч якусь інформацію про своїх близьких.

«Найбільший біль цих родин – це почуття постійного очікування. Вони прокидаються зранку і сподіваються отримати будь-яку інформацію. А її немає. Як і офіційного реєстру зниклих безвісти. Тож ми розраховуємо, що наш сайт якось допоможе сім’ям дізнатися про долю своїх чоловіків, татусів, синів, братів. На сайті будуть розміщуватися всі необхідні данні. До нас зверталися навіть мешканці окупованих територій Луганської області. Ми небайдужі до всіх», — коментує Вікторія Солодухіна.

У Дніпрі створили перший в Україні сайт пошуку зниклих безвісти АТОвців - рис. 1

Окрім сайту, «Об’єднання рідних зниклих безвісти «Надія» ініціювало створення та реалізацію масштабного проєкту – «Стіна надії». У Києві, Луцьку та Дніпрі встановлять інсталяції присвячені воїнам, які пропали.

«Це наша велика гордість. Наразі лише розроблено дизайн цих інсталяцій. У кожному місті вона буде різною, але дуже красивою. Стіна надії присвячені всім тим, хто сподівається та вірить у повернення своєї близької людини з фронту», — розповідає Вікторія.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Высота 188,3: в Днепре вандалы изуродовали уникальную памятку | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,