У Дніпрі вшанують пам’ять жертв Голодомору: заходи та показ художньо-документальної стрічки «Червоне намисто»

Кожного року в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. Як це робитимуть у Дніпрі розповіли у пресцентрі Відкритого директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», кандидат історичних наук Ігор Щупак, його заступник Єгор Врадій та авторка художньо-документальної стрічки «Червоне намисто», ведуча телеканалу «Відкритий» Тетяна Кондрашевська.

Голодомор 1932-1933 років – одна з найсумніших та найстрашніших сторінок в історії українського народу. За різними даними від голоду загинуло від 5 до 10 мільйонів людей. Керівництво Радянського Союзу заперечувало факт масової смертності, адже кінцевою метою було знищення частини українців. Лише у 2006 році Голодомор за законом був визнаний геноцидом нашого народу.

«Ці страшні події стосуються кожного. Від голоду 30-х років постраждала кожна українська родина. Ми маємо розуміти, що чужого болю не буває. Якщо ми хочемо осягнути та зрозуміти свою історію, якщо ми хочемо, щоб її шанували інші, то ми повинні так само знати, що відбувалося з кримськими татарами, як винищували євреїв. Тільки тоді ми усвідомимо: зараз непрості часи, але колись вони були страшними та жахливими», — каже Ігор Щупак.

У Дніпрі вшанують пам'ять жертв Голодомору: заходи та показ художньо-документальної стрічки "Червоне намисто" - рис. 1

Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» і Музей «Пам’яті єврейського народу та Голокосту в Україні» підготував низку заходів до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору. Зокрема, це онлайн-вебінар «Наукові дискусії та пам’ять про геноцид», у якому братимуть участь доктори і кандидати історичних наук, провідні наукові співробітники музеїв.

«Музеєм робиться велика робота для того, аби зробити тему Голодомору, першого геноциду на українських землях, більш доступною для кожного. Є серія відео, яка показує різні аспекти цієї трагедії. І що дуже важливо – наслідки. Іноді ми не замислюємося, що коріння деяких наших бід та дій походить саме з 30-х років минулого сторіччя», — говорить Єгор Врадій.
У Дніпрі вшанують пам'ять жертв Голодомору: заходи та показ художньо-документальної стрічки "Червоне намисто" - рис. 2

Окрім онлайн-вебінару, 29 листопада на YouTube-каналі Інституту вивчення голокосту «Ткума» буде презентовано художньо-документальний фільм про Голодомор. Його авторка та співрежисерка – ведуча телеканалу Відкритий Тетяна Кондрашевська. Короткометражна стрічка «Червоне намисто» розповідає реальну історію бабусі нашої журналістки — Антоніни Коваленко. Зараз їй 96 років і вона мешкає в Запорізькій області. Страшні роки Голодомору вона побачила очима восьмирічної дівчинки. Тому фільм розрахований і на дитячу аудиторію.

У Дніпрі вшанують пам'ять жертв Голодомору: заходи та показ художньо-документальної стрічки "Червоне намисто" - рис. 3

«Діти теж дивляться цей фільм і вони задають питання, які на сьогодні дивні: а як це так не було їжі? Як це не було іграшок? Не було в чому ходити? Нема роботи, нема їжі, нема взагалі нічого. І коли ти спілкуєшся з дітьми, вони починають співпереживати і замислюватися над речами, які треба цінувати: життя, родину, усе, що маєш», — говорить Тетяна Кондрашевська.

У Дніпрі вшанують пам'ять жертв Голодомору: заходи та показ художньо-документальної стрічки "Червоне намисто" - рис. 4

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре возле исторического музея установят древнюю статую скифского воина | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,