У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів

У Дніпрі віадук на Слобожанському проспекті руйнується, і цей факт не є секретом для місцевої влади. Відкритий оглянув об’єкт та взяв коментар у заступника мера Михайла Лисенка, далі докладніше.

На пішохідній частині величезні ями, куди можна провалитися, якщо не дивитись під ноги. Бетон кришиться на очах та падає униз.

viaduk6

Люк з електричними дротами

viaduk 1

Сходи на віадук

Віадук проходить над залізничною розв’язкою. Перша його частина була побудована ще у 1954 році, але потім споруду збільшили, і саме тоді пішли перші тріщини на стиках.

viaduk4

Залізнична розв’язка під віадуком

На фото видно, що міст знаходиться в аварійному стані: гідроізоляція порушена, опори тріщать по швах, бетонні конструкції руйнуються. З проїжджою частиною на Слобожанському проспекті все трохи краще, але це лише у порівняні із пішохідними доріжками та опорами мосту. Під ногами можна побачити автомобілі, які їздять унизу. Міст з таким ступенем руйнації потребує ремонту не менше за Новий.

viaduk

Оглядова дірка, через яку можна побачити проїжджу частину

Опори, як і сходинки біля з’їздів з віадука, кришиться і знаходяться у такому ж стані, як і на підйомі до Нового мосту із Січеславської Набережної. У покинутій будівлі, яка розташована під віадуком, не раз траплялися пожежі.

viaduk15

Споруда, що має високий рівень пожежної небезпеки

Торік методом сухого торкретування зробили сходи з протилежного боку шляхопроводу через колію. Разом із відбудовою сходового маршу комунальники почали відновлення пішохідної зони мосту в обидва боки, але поки що це відбувається досить повільно.

viaduk17

Сходи на міст

Як розказав Михайло Лисенко, віадук — це одна з найскладніших і запущених ділянок після Кайдацького мосту. Наразі виконуються певні роботи, а саме закріплюються тимчасові елементи, наносяться спеціальні розчини, проте це лише продовжує термін експлуатації на невеликий період часу.

viaduk22

Тимчасові засоби для безпеки пішоходів. Дірки залатані дошками

«Якщо чіпати цей міст, то частково треба зупиняти рух на півтора року, але поки це питання у підвішеному стані. Ми ще не знаємо, яким чином розподілити весь пасажиропотік», — розповів Михайло Лисенко.

На міст підготована вся проєктна документація, але роботи йдуть досить повільно. На «острівцях безпеки» є ділянки, які загрожують життю неуважних пішоходів.

viaduk7

Острівці «небезпеки»

«Ремонт цього мосту обійдеться в астрономічну суму. На жаль, до цього ми не готові, і наступного року його точно робити не будуть», — зазначив заступник мера.

viaduk14

Опори, які ніяк не відремонтуютьviaduk3

Небезпечна пішохідна зона

viaduk9

Примарні поруччя

viaduk11

Тимчасово залатані пішохідки

Балки на віадуці у такому ж поганому стані, як і на Новому мосту. Тут їх теж не ремонтували та не замінювали. viaduk16Опори, що тримаються «на чесному слові»

Нагадуємо, раніше ми писали, що велодоріжки на Новому мосту з’являться раніше, ніж очікувалось.

Теги: