У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів
У Дніпрі віадук на Слобожанському проспекті руйнується, і цей факт не є секретом для місцевої влади. Відкритий оглянув об’єкт та взяв коментар у заступника мера Михайла Лисенка, далі докладніше.
На пішохідній частині величезні ями, куди можна провалитися, якщо не дивитись під ноги. Бетон кришиться на очах та падає униз.

Люк з електричними дротами

Сходи на віадук
Віадук проходить над залізничною розв’язкою. Перша його частина була побудована ще у 1954 році, але потім споруду збільшили, і саме тоді пішли перші тріщини на стиках.

Залізнична розв’язка під віадуком
На фото видно, що міст знаходиться в аварійному стані: гідроізоляція порушена, опори тріщать по швах, бетонні конструкції руйнуються. З проїжджою частиною на Слобожанському проспекті все трохи краще, але це лише у порівняні із пішохідними доріжками та опорами мосту. Під ногами можна побачити автомобілі, які їздять унизу. Міст з таким ступенем руйнації потребує ремонту не менше за Новий.

Оглядова дірка, через яку можна побачити проїжджу частину
Опори, як і сходинки біля з’їздів з віадука, кришиться і знаходяться у такому ж стані, як і на підйомі до Нового мосту із Січеславської Набережної. У покинутій будівлі, яка розташована під віадуком, не раз траплялися пожежі.

Споруда, що має високий рівень пожежної небезпеки
Торік методом сухого торкретування зробили сходи з протилежного боку шляхопроводу через колію. Разом із відбудовою сходового маршу комунальники почали відновлення пішохідної зони мосту в обидва боки, але поки що це відбувається досить повільно.

Сходи на міст
Як розказав Михайло Лисенко, віадук — це одна з найскладніших і запущених ділянок після Кайдацького мосту. Наразі виконуються певні роботи, а саме закріплюються тимчасові елементи, наносяться спеціальні розчини, проте це лише продовжує термін експлуатації на невеликий період часу.

Тимчасові засоби для безпеки пішоходів. Дірки залатані дошками
«Якщо чіпати цей міст, то частково треба зупиняти рух на півтора року, але поки це питання у підвішеному стані. Ми ще не знаємо, яким чином розподілити весь пасажиропотік», — розповів Михайло Лисенко.
На міст підготована вся проєктна документація, але роботи йдуть досить повільно. На «острівцях безпеки» є ділянки, які загрожують життю неуважних пішоходів.

Острівці «небезпеки»
«Ремонт цього мосту обійдеться в астрономічну суму. На жаль, до цього ми не готові, і наступного року його точно робити не будуть», — зазначив заступник мера.

Опори, які ніяк не відремонтують
Небезпечна пішохідна зона

Примарні поруччя

Тимчасово залатані пішохідки
Балки на віадуці у такому ж поганому стані, як і на Новому мосту. Тут їх теж не ремонтували та не замінювали.
Нагадуємо, раніше ми писали, що велодоріжки на Новому мосту з’являться раніше, ніж очікувалось.
Теги: