У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів

У Дніпрі віадук на Слобожанському проспекті руйнується, і цей факт не є секретом для місцевої влади. Відкритий оглянув об’єкт та взяв коментар у заступника мера Михайла Лисенка, далі докладніше.

На пішохідній частині величезні ями, куди можна провалитися, якщо не дивитись під ноги. Бетон кришиться на очах та падає униз.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 1

Люк з електричними дротами

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 2

Сходи на віадук

Віадук проходить над залізничною розв’язкою. Перша його частина була побудована ще у 1954 році, але потім споруду збільшили, і саме тоді пішли перші тріщини на стиках.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 3

Залізнична розв’язка під віадуком

На фото видно, що міст знаходиться в аварійному стані: гідроізоляція порушена, опори тріщать по швах, бетонні конструкції руйнуються. З проїжджою частиною на Слобожанському проспекті все трохи краще, але це лише у порівняні із пішохідними доріжками та опорами мосту. Під ногами можна побачити автомобілі, які їздять унизу. Міст з таким ступенем руйнації потребує ремонту не менше за Новий.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 4

Оглядова дірка, через яку можна побачити проїжджу частину

Опори, як і сходинки біля з’їздів з віадука, кришиться і знаходяться у такому ж стані, як і на підйомі до Нового мосту із Січеславської Набережної. У покинутій будівлі, яка розташована під віадуком, не раз траплялися пожежі.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 5

Споруда, що має високий рівень пожежної небезпеки

Торік методом сухого торкретування зробили сходи з протилежного боку шляхопроводу через колію. Разом із відбудовою сходового маршу комунальники почали відновлення пішохідної зони мосту в обидва боки, але поки що це відбувається досить повільно.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 6

Сходи на міст

Як розказав Михайло Лисенко, віадук — це одна з найскладніших і запущених ділянок після Кайдацького мосту. Наразі виконуються певні роботи, а саме закріплюються тимчасові елементи, наносяться спеціальні розчини, проте це лише продовжує термін експлуатації на невеликий період часу.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 7

Тимчасові засоби для безпеки пішоходів. Дірки залатані дошками

«Якщо чіпати цей міст, то частково треба зупиняти рух на півтора року, але поки це питання у підвішеному стані. Ми ще не знаємо, яким чином розподілити весь пасажиропотік», — розповів Михайло Лисенко.

На міст підготована вся проєктна документація, але роботи йдуть досить повільно. На «острівцях безпеки» є ділянки, які загрожують життю неуважних пішоходів.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 8

Острівці «небезпеки»

«Ремонт цього мосту обійдеться в астрономічну суму. На жаль, до цього ми не готові, і наступного року його точно робити не будуть», — зазначив заступник мера.

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 9

Опори, які ніяк не відремонтуютьУ Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 10

Небезпечна пішохідна зона

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 11

Примарні поруччя

У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 12

Тимчасово залатані пішохідки

Балки на віадуці у такому ж поганому стані, як і на Новому мосту. Тут їх теж не ремонтували та не замінювали. У Дніпрі є міст, що руйнується просто під ногами пішоходів - рис. 13Опори, що тримаються «на чесному слові»

Нагадуємо, раніше ми писали, що велодоріжки на Новому мосту з’являться раніше, ніж очікувалось.

Теги: