У Дніпрі з’явиться інноваційна програма з лікування раку кишечнику та шлунку

Сьогодні в Україні відзначають Всесвітній день боротьби з раком. Про новітні технології лікування онкологічних захворювань у прес-центрі Відкритий розповіли академік НАМН України, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри травматології та ортопедії ДДМА Олександр Лоскутов та доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою онкології та медичної радіології Дніпропетровської державної медичної академії Ігор Бондаренко.

За словами Олександра Лоскутова, смертність від онкологічних захворювань в Україні знаходиться на другому місці. Серед негативних чинників: екологічні проблеми, куріння та алкоголізм, несвоєчасне звернення до лікаря з хронічними захворюваннями, а також стрес.

У Дніпрі з’явиться інноваційна програма з лікування раку кишечнику та шлунку - рис. 1

«Найрозповсюдженіші форми — це рак легенів, молочної залози, шлунково-кишкового тракту, зокрема печінки, стравоходу та підшлункової залози. Також поширеними є пухлини сечовидільної системи, жіночої репродуктивної системи, а також суглобів та рухового апарату», — говорить Ігор Бондаренко.

Як розповів Олександр Лоскутов, кількість недужих із пухлинами кінцівок та суглобів останнім часом теж зростає. До того ж страшна хвороба вражає, як дорослих, так і дітей.

«Ми маємо змогу на ранньому етапі проводити діагностику. Також використовуємо суспільно визнані стандарти обстеження хворих напередодні оперативного втручання, визначаючи точний об’єм новоутворення. Завдяки цьому зменшується крововтрата й вдається більш радикально видалити пухлину. До речі, ми маємо достатньо українських розробок для заміщення дефектів кісток та суглобових частин. Все це робить лікування та реабілітацію ефективнішими», — розповідає Олександр Лоскутов.

За словами Ігора Бондаренко, у Дніпрі, зокрема і на базі міської лікарні №4, проводиться значна кількість науково-дослідних робіт, а також досліджень з онкології.

«Центр хіміотерапії при міській лікарні №4 — лідер в Україні з лікування хворих із пухлинами. Ми проводимо міжнародні клінічні дослідження. На сайті sitetv.net знаходяться критерії включення. Це ті показники, за якими можна потрапити до проекту. Найближчим часом з’являться програми з лікування раку кишечнику та шлунку. Долучаючись до них, пацієнти не лише отримують доступ до інноваційних методів лікування, а й тим самим просувають вперед науку», — зазначив Ігор Бондаренко.

Раніше ми розповідали про плани нового художнього керівника театру опери та балету.

Теги: