У Дніпрі за вікном +35: поради лікарів, як вберегтися від спеки

Літо почалося за календарем. І від помірної прохолоди дніпряни занурилися в спеку. Як перенести її комфортно та без проблем зі здоров’ям, розповідав терапевт вищої категорії Іван Кондратенко в пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

За вікном літо. Позначка термометра впевнено наближається до показників +40 на сонці. Від спеки потерпають впершу чергу люди похилого віку. Тож перше, що  радять лікарі — не виходити на вулицю в період найбільшої сонячної активності — з 12 дня до 16 вечора.

У Дніпрі за вікном +35: поради лікарів, як вберегтися від спеки - рис. 1

«Якщо людина знає, що має проблеми зі здоров’ям, але їй необхідно вийти на вулицю, варто взяти з собою медичні препарати.  Також потурбуватися про захист від ультрафіолетового випромінювання, наприклад, взяти парасольку, щоб прямі промені не потрапляли на поверхню тіла. Як варіант — ходити в затінку,» — розповідає Іван Кондратенко.

Теплові удари частіше виникають у людей похилого віку, гіпертоніків, вагітних та дітей. Від надмірного перебування на сонці або у транспорті, де щільно зачинені вікна. В такому випадку, лікарі рекомендують брати таксі або пересуватися вулицею у затінку.

«Виходячи на вулицю не забувайте, що одяг на вас має бути легким, з натуральних тканин , без поясів, не прилягати до тіла і мати світлі кольори, щоб не притягувати сонячне проміння. Також обов’язково одягати головний убір,» — говорить терапевт. 

Якщо спека не створює для вас особливих проблем або дискомфорту, то звичний розпорядок дня варто залишити, щоби уникнути додаткового стресу для організму. Проте, пам’ятати про воду варто. Брати її у достатній кількості. Якщо ви виходите з дітьми, то беріть не менше 1,5 літри рідини.

«Під рідиною маємо на увазі мінеральну воду без газу або ж слабогазовану. Не холодну, але  і не гарячу. Можна пити компоти з сухофруктів або заморожених ягід. Чай, кава, алкогольні напої — категорично заборонені у спеку», — сказав Іван Кондратенко.

До їжі також потрібно підійти відповідально. Варто утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Порції мають бути невеликі, а від приготування їжі про запас варто відмовитись, аби потім не лікуватися від харчового отруєння.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как навсегда отказаться от сладкого и мучного | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,