У Дніпрі запропонували створити новий образ Діда Мороза

Чи потрібно відміняти Діда Мороза та Снігуроньку на Дніпропетровщині у рамках декомунізації, — про це у прес-центрі Відкритий розповів кандидат історичних наук, член Національної Спілки краєзнавців України Максим Кавун.

«Ми знаємо Діда Мороза як витвір радянської ідеології, літератури та соціокультурної традиції. Вперше він з’являється у 1937 році на кремлівській ялинці у Москві. Але ознаки Мороза, як персонажу фольклору, насправді сягають давніх часів. Це божество холоду та криги у давніх слов’ян, якого називали по-різному: Студенець, Тріскунець, Морозко або Дід Зюзя», — розповідає Максим Кавун.
За словами Максима Кавуна, післявоєнний Дід Мороз поєднав давньослов’янську міфологію, радянські ідеологічні ознаки і образ дарувальника або Святого Миколая із західноєвропейських святкових традицій.

У Дніпрі запропонували створити новий образ Діда Мороза - рис. 1
«Що стосується Снігурки, то за часів Олександра II, згідно оповіді, це була донька селян Івана та Марії, яка з’явилася на світ зі снігу. Потім Олександр Островський напише п’єсу «Снігуронька», де Снігурка — дочка Мороза та Весни-Красни. Пізніше Микола Римський-Корсаков поставить по цій п’єсі оперу. У радянський час Снігурку трансформували в онучку Діда Мороза», — продовжує історик.
Що стосується сьогодення, то Максим Кавун запропонував так званий ребрединг Діда Мороза замість гіпотетичної відміни у рамках декомунізації.

У Дніпрі запропонували створити новий образ Діда Мороза - рис. 2
«Діду Морозу потрібно змінити вбрання та назвати його по-іншому, звертаючись при цьому до східнослов’янської давньої міфології», — говорить Максим Кавун.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі виросла кільківсть хворих на цукровий діабет.

Теги: