У Дніпрі запропонували створити новий образ Діда Мороза | Відкритий

У Дніпрі запропонували створити новий образ Діда Мороза

Чи потрібно відміняти Діда Мороза та Снігуроньку на Дніпропетровщині у рамках декомунізації, — про це у прес-центрі Відкритий розповів кандидат історичних наук, член Національної Спілки краєзнавців України Максим Кавун.

«Ми знаємо Діда Мороза як витвір радянської ідеології, літератури та соціокультурної традиції. Вперше він з’являється у 1937 році на кремлівській ялинці у Москві. Але ознаки Мороза, як персонажу фольклору, насправді сягають давніх часів. Це божество холоду та криги у давніх слов’ян, якого називали по-різному: Студенець, Тріскунець, Морозко або Дід Зюзя», — розповідає Максим Кавун.
За словами Максима Кавуна, післявоєнний Дід Мороз поєднав давньослов’янську міфологію, радянські ідеологічні ознаки і образ дарувальника або Святого Миколая із західноєвропейських святкових традицій.


«Що стосується Снігурки, то за часів Олександра II, згідно оповіді, це була донька селян Івана та Марії, яка з’явилася на світ зі снігу. Потім Олександр Островський напише п’єсу «Снігуронька», де Снігурка – дочка Мороза та Весни-Красни. Пізніше Микола Римський-Корсаков поставить по цій п’єсі оперу. У радянський час Снігурку трансформували в онучку Діда Мороза», — продовжує історик.
Що стосується сьогодення, то Максим Кавун запропонував так званий ребрединг Діда Мороза замість гіпотетичної відміни у рамках декомунізації.


«Діду Морозу потрібно змінити вбрання та назвати його по-іншому, звертаючись при цьому до східнослов’янської давньої міфології», — говорить Максим Кавун.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі виросла кільківсть хворих на цукровий діабет.

Теги:

Оцените этот материал: