У Дніпрі запускають проєкт для мешканців прифронтових міст: як відстоювати право на гідний рівень життя

Відстоювати право на гідний рівень життя, контролювати місцевий бюджет, втілювати громадські ініціативи – така мета нового проєкту, який громадськість Дніпра ініціювала для мешканців прифронтових міст. Детальніше про нього розповіли у пресцентрі телеканалу «Відкритий» Дмитро Рева, Наталія Кожина та Олександр Соболь.

Проєкт «Посилення спроможності членів громад  впливати на органи місцевого самоврядування в містах прифронтової зони України» буде реалізований у восьми містах Донецької та Луганської областей. З 2010 року тут не проводилися місцеві вибори. Ввели обмеження на проведення виборів і цьогоріч. На цих територіях діють військово-цивільні адміністрації, голови яких не обиралися, а призначалися.

«Це створює систему автократії управління. Члени громад, місцеві мешканці не залучені ні до процесу прийняття рішень, ні до реалізації своїх інтересів і потреб. У таких умовах відчутня недовіра до влади і суспільства. Тому завдання нашого проєкту — надати ті правові інструменти, які прописані в нашому законодавстві. Сподіваємося, люди зможуть таким чином налагодити діалог з органами місцевого самоврядування та цивільними організаціями», — говорить правозахисниця Наталія Кожина.

У Дніпрі запускають проєкт для мешканців прифронтових міст: як відстоювати право на гідний рівень життя - рис. 1

У липні та серпні правозахисники провели ознайомчі зустрічі з місцевою владою, активістами та небайдужими мешканцями прифронтових міст. Такі відрядження на Схід країни дали змогу зрозуміти важливість запланованого проєкту.

«З початку конфлікту на Сході України ми надавали юридичну допомогу мешканцям прифронтових міст. Але у 2014-2015 роках акцент робили на індивідуальну правову допомогу. Зараз же ми більше уваги приділяємо співпраці з місцевими громадами», — ділиться керівник ГО Правозахисна група СІЧ Дмитро Рева.

У Дніпрі запускають проєкт для мешканців прифронтових міст: як відстоювати право на гідний рівень життя - рис. 2

Восени 2020-го та навесні 2021-го пройдуть два етапи тренінгів «Децентралізація та інклюзія: теоретичні засади та практичні пропозиції», а також «Інструменти взаємодії між місцевими мешканцями та органами влади на засадах інклюзії».

 «Ми давно маємо виокремлювати таке поняття як прифронтове місто. Для них має бути створено окремий статус у нормативно-правовому полі. Треба враховувати, що проблематика там абсолютно особлива. Після зустрічей ми переконалися в інфраструктурних проблемах цих міст, пов’язаних з відсутністю фінансування. І тепер чітко знаємо, які саме тренінги тут необхідно проводити», — розповідає тренер проєкту Олександр Соболь.

У Дніпрі запускають проєкт для мешканців прифронтових міст: як відстоювати право на гідний рівень життя - рис. 3

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:  Молодым бизнесменам: в Каменском стартовала треннинговая программа развития предпринимательства | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,