Дніпровська організація допомагає мешканцям прифронтових міст відстоювати право на гідний рівень життя

Більше трьох місяців дніпровська Правозахисна група СІЧ їздила до прифронтових міст з серією тренінгів для їх мешканців. Мета – навчити їх відстоювати право на гідний рівень життя, контролювати місцевий бюджет, втілювати в реальність громадські ініціативи. У пресцентрі Відкритого кураторка проєкту Наталія Кожина та менеджерка з комунікацій Правозахисної групи СІЧ Катерина Леонова поділилися першими результатами роботи та планами на майбутнє.

Тренінги проєкту «Посилення спроможності членів громад впливати на органи місцевого самоврядування в містах прифронтової зони України» провели у восьми містах Донецької та Луганської областей. Реалізуються вони за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США.

Серед учасників: громадські активісти, представники органів місцевого самоврядування та Військово-цивільних адміністрацій або просто небайдужі містяни Торецька, Авдіївки, Мар`їнки, Красногорівки, Попасної, Щастя, Станиці-Луганської та селища Зайцеве.

«Варто зазначити, що наша співпраця з містами, які знаходяться безпосередньо на лінії розмежування, триває вже досить довго. Ми надавали правову допомогу як мешканцям цих міст, так і громадським організаціям, які там працюють. Тож з проблематикою цього регіону ми дуже добре знайомі. Ми розуміємо, що вирішення більшостi соціально-правових питань залежить від дієвої, ефективної комунікації громади з місцевою владою», — каже Наталія Кожина.

Дніпровська організація допомагає мешканцям прифронтових міст відстоювати право на гідний рівень життя - рис. 1

Сьогодні найбільша проблема полягає в тому, що за шість років існування такого поняття як прифронтове місто, воно не має офіційно-визнаного статусу. А отже не існує і законодавчо-врегульованих норм, які б дали розуміння як діяти в інтересах громади.

«Окрім того, досить низьке наповнення міських бюджетів. Тому ми вважаємо, що необхідно фінансувати якісь проєкти з регіонального та державного бюджету. Надавати саме грошову допомогу для вирішення найбільш актуальних проблем, серед яких і проблеми з питною водою, і опаленням. Люди у 21 сторіччі користуються буржуйками. Це ненормально», — додає Наталія.

У грудні планується новий цикл тренінгів для мешканців міст Луганської та Донецької областей. Окрім цього, правозахисна група СІЧ планує «резюмувати» результати своїх поїздок.

«Це буде фотозвіт і, якщо можна так сказати, сторітеллінг. Тобто історія про якусь людину. У кожному місті є громадський діяч, який вже дуже давно займається вирішенням проблем, про які ми говоримо. І про цю людину ми писатимемо своєрідну розповідь, а на її основі можна зробити певні висновки про саме місто. Наприклад, у Торецьку це буде Володимир Єлець. Він про свій дім може говорити годинами», — розповідає Катерина Леонова.

Дніпровська організація допомагає мешканцям прифронтових міст відстоювати право на гідний рівень життя - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Выборы в горсовет Кривого Рога: ЦИК огласила результаты | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,