У Дніпрі заразити на сказ може звичайна білка

«На Дніпропетровщині частіше фіксують випадки сказу тварин: причини та профілактика», — про це у Відкритий розповів аспірант кафедри нормальної та патологічної анатомії Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Арсеній Богомаз.

За словами експерта, в останні роки в Україні значно погіршилася епізоотична ситуація зі сказу. Випадки серед домашніх тварин досить часто трапляються через недбалість власників, які забувають про щеплення. Таким чином, наражається на небезпеку і людина.

«Сказ — це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Ним можуть хворіти теплокровні тварини. Найчастіше хвороба переноситься білками, щурами, лисицями, вовками та кажанами. Наприклад, у минулому році трапився випадок, коли на сказ захворіла квартирна кішка, яку іноді випускали погуляти у дворі», — розповів експерт.

За словами Арсенія Богомаза, у хворих на сказ тварин змінюється поведінка. Вони можуть стати неспокійними або пригніченими, відмовлятися від їжі та води, нападати на людей. Збудник сказу знаходиться в слині, тому небезпечними є навіть заслинювання подряпини.
«У тварин прихований період захворювання триває приблизно 10 діб. Ось чому в жодному разі не треба її вбивати, а стежити за поведінкою. Людині після укусу слід терміново промити рану великою кількістю проточної води та натерти шкіру милом до утворення густої піни. І негайно звернутись до медичного закладу», —  повідомив Арсеній Богомаз.

Також експерт наголосив, що кожного року необхідно прищеплювати своїх домашніх тварин. Навіть якщо вони знаходяться в умовах квартири. Вакцина є досить доступною і коштує у межах 100 гривень за ампулу.

Раніше ми розповідали, що чекає на українців у сфері мобільного кіберспорту. 

Теги: