Місячник добровільної здачі зброї: мешканці Павлограда принесли гранатомет

146 одиниць вогнепальної зброї, 71 спецзасіб, майже три сотні боєприпасів до зброї армійських зразків, 4 снаряди, два запали, дві гранати та одна міна. А до Павлоградського відділку поліції люди принесли гранатомет. Такий результат місячника добровільної здачі зброї, який триває на Дніпропетровщині з 1 жовтня. Про це у пресцентрі Відкритого розповів заступник начальника відділу контролю обігу зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУНП в області В’ячеслав Рогожа.

Найактивніше співпрацюють у цьому питанні з поліцією мешканці Дніпра, Кривого Рогу, Нікополя та Синельникового. У поліції зауважують: якщо людина хоче зберегти за собою право володіння зброєю, вона має на це повне право.

«Ви звертаєтесь до органів поліції за місцем проживання, здаєте зброю. Її перевіряють по обліку, якщо вона не була викрадена або кимось загублена, не фігурує у кримінальних справах, — то збираєте необхідний пакет документів та оформлюєте її на себе. Які саме документи потрібні, Вам розкажуть фахівці під час здачі зброї. Необхідно буде також пройти тижневі курси, на яких Вас навчать усім необхідним правилам поводження зі зброєю. Але краще пройти цю процедуру і мати дозвіл, аніж бути притягнутим до кримінальної відповідальності та бути ув’язненим до 8-ми років», — говорить В’ячеслав Рогожа.

Цього разу найнеочікуваніша зброя, яку принесли мешканці Павлограда, — гранатомет. Звідки він у людей – невідомо. Поки що правоохоронці не знають, чи був він привезений на теренах Дніпропетровщини із зони проведення ООС.

«Люди принесли його до відділку поліції. На питання, де взяли гранатомет, сказали просто: знайшли. Тому у нас він офіційно рахується як «знахідка». Звідки він та як опинився у Павлограді, поки що ми не знаємо», — розповів він.

Правоохоронці звертаються до мешканців області з проханням скористатися своїм правом добровільної здачі зброї, на яку не маєте дозвільних документів. До 1 листопада ще є час.

Теги: