Спортсменка з Дніпра здобула медалі на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи

У турецькому Стамбулі протягом 3 днів за медалі Чемпіонату Європи з класичного жиму штанги лежачи боролися 3 спортсменки з Дніпра та Кам’янського. У підсумку вони вибороли 3 особисті медалі та 2 командні.

Про це Відкритому розповіли тренер Дмитро Гак та членкиня національної збірної команди України з пауєрліфтингу Орина Боровкова.

Спортсменка з Дніпра здобула медалі на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи - рис. 1

З 5 по 8 серпня на Чемпіонаті Європи з класичного жиму лежачи проходили змагання, в яких взяли участь спортсмени з 28 країн світу. 58 – від України, з них 3 дівчини представляли Дніпропетровщину.

“Це вже мої другі міжнародні змагання. Минулоріч у Франції я посіла 4-те місце. До цьогорічних я готувалася цілий рік. Ми покращували програму, додавали нові вправи, намагалися виступати на всіх змаганнях, яких тільки було можливо для набуття досвіду. На початку цього року були відбіркові змагання на Чемпіонаті України, де я посіла 1 місце у своїй ваговій категорії серед юніорок. Це дало змогу відбиратися на Чемпіонат Європи. Переймалася за те, щоб вдало виступити і показати весь максимум, на який я здатна. Я підняла 85 кг та 92,5 кг. Хоча на тренуванні вдавалося жати 95 кг. Спочатку просто не вірила, що вдалося вибороти друге місце, а усвідомила до кінця, коли вже стояла на п’єдесталі”, – розповідає Орина Боровкова.

Спортсменка з Дніпра здобула медалі на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи - рис. 2

Орина Боровкова

На помості виступали дніпрянка Орина Боровкова (в/к 63 кг) та кам’янчанка Віра Попруга (в/к 84+ кг). Нашим юніоркам вдалося поборотися за трійку й здобути срібну та бронзову нагороди у своїх вагових категоріях 63 кг та 84+ кг. Орині підкорилася вага штанги 92,5 кг. Віра ж вижала снаряд вагою 80 кг.

Спортсменка з Дніпра здобула медалі на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи - рис. 3

“Я дуже пишаюся досягненнями своєї підопічної. Ми викладалися на максимум і навіть випрацювали свою психологічну стратегію щодо того, як обійти суперниць. Але розуміємо, що для золота ще треба попрацювати. Підняти вагу, яку ми жмем десь на 10-15 кілограмів. І треба навчитись психологічно реалізовувати все, що до цього напрацювали. Адже вдома ми жали 95 кг, а під час спортивної боротьби це не завжди вдається. Заважають і хвилювання, й інші умови. От щойно ми навчимося це бороти, тоді золото вже буде в кишені. Зараз ми почали вже підготовку до Кубку України, який планується наприкінці року. За оновленою програмою готуємося до здобуття перемоги”, – говорить Дмитро Гак.

Спортсменка з Дніпра здобула медалі на Чемпіонаті Європи з жиму лежачи - рис. 4

Дмитро Гак

Окрім особистого заліку, дівчата з Дніпропетровщини також потрапили на п’єдестал у командному заліку. З 16 країн у віковій групі “юніорки” Україна посіла 3 місце. В залік увійшли результати 5 українок, що завоювали 4 медалі.