Збірна України поступилася Румунії у першому матчі на Євро-2024

Збірна України під керівництвом Сергія Реброва поступилася Румунії з рахунком 3:0 у першому матчі групового етапу Євро-2024.

Про це повідомляє Відкритий.

Матч відбувся у німецькому Мюнхені на стадіоні “Альянц-Арена”. Поєдинок обслуговувала бригада зі Швеції на чолі з 35-річним Гленном Нюбергом.

Обидві команди підійшли до гри в оптимальному складі. Склад від Сергія Реброва мало для кого виявився несподіванкою. Єдиною втратою став Миколенко. Замість нього з перших хвилин вийшов Зінченко.

Стартовий склад збірної Румунії: 1. Флорін Ніце, 2. Андрей Раціу, 3. Раду Дрегушин, 6. Маріус Марін, 11. Нікушор Банку, 15. Андрей Бурке, 17. Флорінел Коман, 18. Резван Марін, 19. Деніс Дрегуш, 20. Денніс Ман, 21. Ніколає Станчу (к).

Запасні: 4. Адріан Рус, 5. Йонуц Неделчару, 7. Деніс Алібек, 8. Александру Чікелдеу, 9. Георге Пушкаш, 10. Яніс Хаджі, 12. Гораціу Молдован, 13. Валентін Міхейле, 14. Даріус Олару, 22. Васіле Могош, 23. Деян Сореску, 24. Богдан Раковіцін, 25. Даніел Бирлігя, 26. Адріан Шут.

Стартовий склад збірної України: 23. Андрій Лунін, 17. Олександр Зінченко, 22. Микола Матвієнко, 13. Ілля Забарний, 2. Юхим Конопля, 6. Тарас Степаненко (к), 19. Микола Шапаренко, 10. Михайло Мудрик, 14. Георгій Судаков, 15. Віктор Циганков, 11. Артем Довбик.

Запасні: 1. Георгій Бущан, 3. Олександр Сваток, 4. Максим Таловєров, 5. Сергій Сидорчук, 7. Андрій Ярмоленко, 8. Руслан Маліновський, 9. Роман Яремчук, 12. Анатолій Трубін, 16. Віталій Миколенко, 18. Володимир Бражко, 20. Олександр Зубков, 21. Валерій Бондар, 24. Олександр Тимчик, 25. Владислав Ванат, 26. Богдан Михайліченко.

Гра почалася з активних дій збірної України. Національна команда перебувала в позиційних атаках з перших хвилин гри, що прогнозовано, зважаючи на якість виконавської майстерності українських гравців.

Вже на старті свої моменти мали Мудрик та Довбик. В свою чергу, румуни також змогли вивести гравця на ударну позицію.

Більшу частину першого тайму збірна України контролювала м’яч, але переважно в статиці. Не вистачало швидкості та простору для просування атакам. В якийсь момент володіння м’ячем було 30% проти 70%.

Попри це, на 29 хвилині першими взяття воріт оформили саме румуни. Помилка Луніна з вибиванням м’яча завершилася перехопленням та ударом Станчу з-за меж штрафного майданчика в дальню дев’ятку.

На 38 хвилині румуни героїчно зіграли в захисті, відбившись від небезпечної атаки українців. Не дали пробити по воротах ані Довбику, ані Мудрику, ані Шапаренку. Попри всі намагання, на перерву збірна Румунії пішла переможцем з рахунком 1:0.

Другий тайм почався також з активного пресингу українців, які були змушені великою кількістю йти вперед, аби відіграти один гол. Румуни надійно тримали оборону та створювати небезпечні моменти біля воріт Луніна.

Здавалося, що національна команда зуміє зрівняти рахунок, однак на 53 хвилині після стрімкої атаки румуни вчергове засмутили футбольну Україну. Резван Марін дальнім ударом метрів з 35-ти у дальній нижній кут не залишив голкіперу жодних шансів.

За 3 хвилини суперники змогли довести рахунок до розгромного. Після розіграшу кутового Ман пройшов кількох українських захисників, прострілив у центр на ногу Дрегушу, і той легко переправив шкіряного в сітку воріт, 3:0!

Після такого синьо-жовті вже не змогли оговтатися. Попри домінацію у володінні, підопічні Сергія Реброва не зуміли до завершення зустрічі відповісти взяттям воріт.

Фінальний свисток зафіксував сенсаційну перемогу Румунії над Україною.

Нагадаємо, що вже 21 червня о 16:00 підопічні Сергія Реброва зіграють проти Словаччини, а 26 червня о 19:00 синьо-жовті поміряються силами з Бельгією.