В історичному музеї Дніпра проведуть театралізовану екскурсію, присвячену половчанкам
«Які екскурсії чекають на відвідувачів Дніпропетровського Національного історичного музею ім. Д. Яворницького найближчим часом», — про це у Відкритий розповіли заступниця директора з наукової роботи ДНІМ Валерія Лавренко, старший науковий співробітник відділу археології ДНІМ Оксана Рутковська та науковий співробітник відділу археології ДНІМ Анна Юрченко.
«День жінок та дівчат у науці – це міжнародне свято, запроваджене Генеральною асамблеєю ООН, яке відзначається щороку 11 лютого. Наш однойменний захід розпочнеться о 14:00 з тематичної костюмованої екскурсії. Після запланована панельна дискусія, що присвячена становленню жінки у науці, тим викликам та проблемам, з якими представниці гарної статі стикаються у ході свого кар’єрного росту», — розповідає Валерія Лавренко.
За словами Валерії Лавренко, для того, щоб потрапити на екскурсію, потрібно зареєструватися на сторінці музею у соцмережі Фейсбук.
«Це вже не перша екскурсія, що присвячена половчанкам. В рамках великого музейного проекту «Жива історія», ми начебто оживляємо кам’яні статуї, говорячи, яка історія за ними стоїть. Розповідаємо, якими були жінки кочового народу: як виглядали, який уклад вели, що вдягали, у що вірили. Затокується і статус жінки у тій спільноті», — говорить Оксана Рутковська.
Екскурсія проводиться не тільки у залах, а й у внутрішньому подвір’ї музею. «Наша мета – донести до людей історію, щоб усі знали, через які етапи проходило суспільство, які народи селилися на наших землях. Дана інтерактивна екскурсія відрізняється від усього, що ви звикли бачити у музеї. Це таке собі театралізоване дійство, коли відвідувач перетворюється на глядача у театрі. На якусь секунду ви відчуєте себе частиною того суспільства, про яке йде мова», — стверджує Анна Юрченко.
Як зазначила Оксана Рутковська, розповідь супроводжується не тільки показом тих експонатів, що є у залі, а й тих предметів, що зберігаються у фондах музею і пов’язані з жінками. Наприклад, це прикраси та тканини.
Раніше ми розповідали, що підлітки Дніпра частіше скаржаться на погіршення зору.
Теги: