В Україні змінилися правила для євроблях та ввозу міжнародних посилок

Про зміни до Податкового кодексу про розмитнення євроблях та нові правила ввозу посилок у прес-центрі Відкритого розповіли Євген Гармаш – проректор з навчальної роботи Університету митної справи та фінансів.

Тема євроблях не така нова, оскільки багато людей вже знайомі з проблемами, які виникали під час реєстрації автомобіля з-за кордону, а також були занепокоєні процедурами, які стосувалися ввезення і легалізації транспортних засобів.

Верховна Рада 16 травня зробила послаблення для власників автомобілів, подовживши термін їх легалізації ще на 90 днів. Згідно до законів, що були прийняті в листопаді, термін, який встановлювався для власників транспортних засобів мав завершитися 24 травня, однак з тим, що був прийнятий 16 травня, цей закон був подовжений.

«Законодавством України передбачені штрафні санкції від мінімальних 170 гривень до 170 000 гривень з конфіскацією транспортного засобу. Якщо після завершення строків, встановлених законом щодо легалізації, власники не оформлять автомобілі в Україні стосовно закону», — зазначив Євген Гармаш.

В Україні змінилися правила для євроблях та ввозу міжнародних посилок - рис. 1

Також одним із нововведень в Україні стало перевезення міжнародних посилок і встановлення оподатковування.

З першого липня 2019 поточного року до кінця 2020 року міжнародні посилки вартістю понад 100 євро від одного відправника одному одержувачу — фізичній особі будуть обкладатися податком на додану вартість (ПДВ, 20% від вартості). Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців порогова ціна так і залишиться на рівні 150 євро.

Щоб розрахувати вартість посилки, буде застосовуватися офіційний курс, встановлений національним Банком України на 00:00 дня подачі митної декларації або визначення податкових зобов’язань. За посилку, вартість якої перевищує 100 євро, доведеться заплатити ПДВ у 20% і 10% мита з суми, що перевищує ліміт. Ще для певної групи товарів потрібно буде сплатити акциз, але тільки на ту суму, яка перевищує встановлений ліміт.

 

«Під час прийняття відповідних нормативних актів щодо  оподатковування поштових відправлень, були внесені зміни в податковий кодекс, а в митний зміни не внесли, через те, що питання доволі дискусійне, і пропозиція знизити ліміт буде до 22 євро, але його залишили в розмірі 100. Сплата за мита посилки залишається 150 євро», — розповідає Євген Гармаш.

Було зазначено, шо податок на перевезення посилок стосується тільки міжнародних перевезень, а не всередені країни.

Теги: