Щеплення та сало: дніпровська лікарка розповіла як зміцнити свій імунітет

У формуванні колективного імунітету до COVID-19 вся надія на вакцину. Проте лікарі не можуть прогнозувати скільки часу для цього знадобиться. Натомість українці можуть вплинути на зміцнення свого індивідуального імунітету.

Чому не варто боятися вакцинації та як зміцнити свій організм у період сильних морозів, розповіла в пресцентрі Відкритого директорка Дніпропетровського лікарсько-фізкультурного диспансеру Лідія Дукач. 

Колективний імунітет до коронавірусу сформується лише тоді, коли рівень вакцинації сягне 80%. Медики запевняють, що боятися щеплень не варто. Тільки вони допоможуть досягнути двох видів імунітету: «ефективного» та «стерильного». Перший не дозволить патогену спричинити серйозне захворювання. Другий повністю знешкодить інфекцію.

«COVID-19 небезпечний тим, що передається від людини до людини. Інші віруси, з якими людство мало справу, не були такими масовими. Вони потрапляли до організму лише через контакт з тваринами та птахами. Тому уникати вакцинації від короновірусу не варто. Таким чином на небезпеку наражаються ті, кому робити щеплення протипоказано», — зазначає Лідія Дукач.

55665

Також лікарка дала рекомендації щодо зміцнення імунітету в період сильних морозів. Вона порекомендувала слідкувати за тим, як ви одягаєтесь. Заходячи в тепле приміщення з холодної вулиці, обов’язково розстібніться та зніміть шапку. Навіть якщо зайшли всередину ненадовго. Таким чином ви вбережете організм від стресу через різку зміну температури. Також їжте більше зелених овочів і фруктів. Якщо таких у вашому раціоні немає, допоможуть зміцнити імунітет «знамениті» українські продукти: часник, цибуля та сало.

«Багато хто вважає, що їсти сало для зміцнення імунітету – міф. Насправді ж воно дійсно дуже корисне. Цей продукт захищає наші легені. Завдяки ньому на поверхні дихальних органів створюється своєрідна плівка з холестерину, яка запобігає їх висиханню. І вживання сала до 50 грам на день є потужною профілактикою захворювань верхніх дихальних шляхів», — розповідає директорка Дніпропетровського лікарсько-фізкультурного диспансеру.

Якщо ви відчуваєте, що організму не вистачає природніх вітамінів, можна використати і медичні. Але краще проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Чи лікує час: дніпровська психологиня розповіла, як пережити втрату близької людини | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,