Вербна неділя: про традиції свята розповіли священники Дніпра

Про релігійні свята в умовах карантину говорили з священниками Православної Церкви України в пресцентрі каналу «Відкритий».

Вербна неділя або  Вхід Господній в Єрусалим щороку випадає на різні числа. Але обов’язково за тиждень до Великодня. Цього року святкуємо Вербну неділю 12 квітня.

«Цього дня церква згадує Біблейські події, коли Христос, після воскресіння Лазаря, ввійшов в Єрусалим. Де Його зустрічали люди, як свого царя. Народ вітав Христа пальмовими гілками, прославляючи таким чином та показуючи свою радість. Оскільки в Україні пальми не ростуть, ми освячуємо вербу, як символ поклоніння Ісусу,» — розповідає отець Михаїл.
Вербна неділя: про традиції свята розповіли священники Дніпра - рис. 1

В цей день люди йдуть до храму на святкове Богослужіння. Приносять з собою віття верби, яку освячують. Потім несуть її додому і святкують усією родиною. Вербна неділя завжди припадає на дні Великого посту. Проте, у цей день допускаєть вживання риби. Хоча, це не єдине, що цьогоріч буде допущене у церкві.

«Через пандемію і карантин, ми вимушені дослухатися до розпоряджень влади та порад мпедиків. Тому цього року святкування Вербної та Великодня буде дещо іншим для прихожан. Звісно, свята ніхто не відмінить. Але дотримуватися законів та елементарних заходів безпеки ми мусимо. Тому церква закликає сьогодні своїх вірних по можливості залишатися вдома, зменшити свою присутність в храмах. Носити маски та не прикладатися до ікон. В наших храмах ми встановили санітайзери, миємо підлогу з дезинфікуючими засобами, але закликаємо прихожан бути відповідальними,» — говорить отець Мар’ян.

Вербна неділя: про традиції свята розповіли священники Дніпра - рис. 2

З огляду на посилені заходи карантину Священний Синод Православної Церкви України ухвалив рішення щодо відзначення Страсної седмиці й Великодня. Зокрема, погоджено, що звичайні спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території проводити не будуть, щоби не допускати скупчення людей.

Теги: