«Ви обрали, а тепер ви з них питайте», — Борис Філатов – Відкритий

«Ви обрали, а тепер ви з них питайте», — Борис Філатов

Очільник Дніпра заявив, що Верховна Рада має усі інструменти для закінчення реформи децентралізації, проте територіальні громади потребують ширших повноважень. Про це повідомляє Відкритий із посиланням на п’ятий випуск програми «Запитай Філатова».

За словами мера Дніпра, більшість, яка наразі утворилася у Верховній раді, має усі інструменти для завершення реформи децентралізації. Але місцеві вибори стануть можливими тільки після того, як територіальні громади матимуть не лише гроші, а й ширші повноваження та виправлений виборчий закон.

«Головне – за які законопроєкти голосуватиме монокоаліція. Коли є консолідована більшість, вона може ухвалювати як закони необхідні, так і ті, що можуть розвернути суспільні процеси у зворотний напрям», — сказав Борис Філатов.

Мер наголосив, що існувала практика, коли перед ухваленням держбюджетів центральна влада намагалася «пограбувати» територіальні громади, а саме місто Дніпро – як бюджетотворчий мегаполіс. Філатов сказав, що до нього «надходять сигнали» про намагання поновити цей метод. Така ситуація може коштувати місту втілення низки важливих проєктів. Наприклад, тролейбус на житломасив Перемога-6.

«Ви [мешканці міста Дніпро, — ред.] обрали, а тепер ви з них питайте», — додав мер.

Також Борис Філатов заявив, що не боїться дострокових місцевих виборів. Окрім грошей, територіальні громади мають отримати більше повноважень. Зокрема, це поліція громадського порядку та екологічний контроль. Також, на думку міського голови Дніпра, кількість місцевих депутатів потрібно скоротити, а самі вони мають обиратися від мікротериторіальних громад, не бути партійними і займатися виключно територіями.

Нагадаємо, раніше ми писали: Борис Філатов розказав, що живе з роботом.

Теги:

Оцените этот материал: