Вплив COVID-19 на місцеві вибори у Дніпрі 2020

На 8 годину ранку 8 жовтня у Дніпрі було офіційно підтверджено 5673 лабораторно-діагностованих випадки COVID-19. Така невтішна статистика може вплинути на виборчі процеси та саме голосування 25 жовтня. Про це розповіла у пресцентрі Відкритого соціологиня-аналітикиня, учасниця громадської ініціативи «Прозорі вибори» Оксана Зубарєва.

Перехід Дніпра в помаранчеву зону, зумовлений стрімким зростанням хворих на коронавірус, вплине на явку на місцевих виборах, а також на роботу дільничих і виборчих комісій. Як зазначають аналітики, деяким партійним силам такий розклад може бути вигідним. А от перевагу матимуть кандидати, у яких є контингент організованих активних виборців.

«Щодо відтермінування виборів сказати поки що точно нічого не можна. Ми бачимо міжнародний досвід. У Польщі, наприклад, планові чергові вибори мали відбудитися 10 травня — їх було перенесено на 28 червня. Але бачимо преценденти, коли в умовах пандемії вибори все ж таки проводили. В Україні на сьогодні ситуація доволі неоднозначна. Органи місцевого самоврядування потребують подальших роз’яснень», — коментує Оксана Зубарєва.

Вплив COVID-19 на місцеві вибори у Дніпрі 2020 - рис. 1

Сьогодні в Дніпрі повністю вистачає необхідних медичних засобів, речей індивідуального захисту та дезинфікуючих матеріалів, але всі вони були закуплені з резервного фонду місцевого бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине появилось приложение, которое поможет избирателям определиться, за кого голосовать на выборах | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,