У день місцевих виборів дніпряни відповідатимуть на питання Зеленського

Володимир Зеленський затвердив проведення всенародного опитування 25 жовтня. Чи варто легалізувати каннабіс і скоротити кількість депутатів – такі питання постануть перед дніпрянами та всіма українцями. Чому опитування буде проведене саме в день місцевих виборів і які матиме наслідки, розповіли у пресцентрі Відкритого кандидатки соціологічних наук, учасниці громадської ініціативи «Прозорі вибори» Оксана Зубарєва та Надія Міхно.

В офісі Володимира Зеленського озвучили список питань, які увійдуть до Всенародного опитування 25 жовтня. Воно не матиме прямих юридичних наслідків як конституційний референдум. Профільні експерти критикують таку ідею президента і вимагають роз’яснень з приводу мети, фінансування та дати проведення опитування.

«Якщо дослідження планується бути результативним, дійсним, відображати реальну громадську думку, то воно має проводитися експертами соціологічної науки. Зокрема, організаціями, які мають великий досвід роботи в соціологічному полі. Другий момент: якщо це проводитиме не загальновизнана структура, то яким чином формуватиметься анкета? І звісно ж питання щодо процедури проведення даного опитування. Фінансуватимуть його не за рахунок держави, а за рахунок благодійних внесків. Яких саме? Відповідей на жодне з питань ми поки що не маємо», — коментує Надія Міхно.

У день місцевих виборів дніпряни відповідатимуть на питання Зеленського - рис. 1

«Ми досі не маємо роз’яснень з приводу фінансування безпечного голосування для всіх суб’єктів виборчого процесу в умовах пандемії коронавірусу. Натомість є певний «бум» з приводу опитування, яке проведуть за волонтерські кошти. У нас, як у аналітиків, виникає питання: чи не доцільніше використати ці волонтерські кошти на безпеку громадян? Статистика хворих росте. У Дніпрі на сьогодні більше 7 тисяч діагностованих випадків COVID-19», — додає Оксана Зубарєва.

У день місцевих виборів дніпряни відповідатимуть на питання Зеленського - рис. 2

З переліком питань можна ознайомитись тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Спикер Рады Дмитрий Разумков заявил, что на организацию проведения опроса денег не предусмотрено.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,