Пандемія та вибори: хто відповідальний за безпеку дніпрян під час голосування

25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори. За два тижні до їх проведення ситуація дуже нестабільна. Відтермінування голосування – один із альтернативних сценаріїв розвитку подій. Проте аналітики затверджують, що такий варіант є малоймовірним. Огляд політичної ситуації в Дніпрі провели у пресцентрі Відкритого кандидатки соціологічних наук, учасниці громадської ініціативи «Прозорі вибори» Надія Міхно та Оксана Зубарєва.

Кількість хворих на COVID-19 у Дніпрі більшає з кожним днем. Аналітики прогнозують перехід у червону зону. Разом з тим триває виборчий процес. Кандидати на посаду міського голови та політичні партії продовжують вести активну «агітаційну війну» за прихильність населення. До виборів залишилося менше ніж два тижні, а ситуація із забезпеченням безпечного голосування для всіх суб’єктів виборчого процесу досі не роз’яснена.

«Зараз фінансування карантинних заходів забезпечується місцевою владою. Але чітких роз’яснень немає. Органи місцевого самоврядування та громадські організації звертаються до Кабінету Міністрів України для отримання відповідей», — коментує Оксана Зубарєва.

Пандемія та вибори: хто відповідальний за безпеку дніпрян під час голосування - рис. 1

«Цьогоріч на виборах додатково постає питання щодо правильності заповнення бюлетня. Центральна виборча комісія затвердила його вигляд, але правила користування не оголошували. Характер його заповнювання є специфічним і зробити помилку буде дуже легко. Цього разу потрібно не лише поставити галочку поруч з кандидатом, якому надаєш перевагу, а й поруч з партією. Якщо кандидат  і партія не співпадатимуть – бюлетень не буде дійсним», — розповідає Надія Міхно.

Пандемія та вибори: хто відповідальний за безпеку дніпрян під час голосування - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Зеленский анонсировал всенародный опрос во время местных выборов | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,