Як адмінпослуги онлайн борються з хабарниками

Паспорт громадянина для виїзду за кордон, довідка про склад сім`ї, інформація з Держреєстру – ці та ще понад 400 адмінпослуг мешканці Дніпропетровської області можуть отримати онлайн. Усе завдяки порталу iGov. Створений у 2015 році на волонтерських засадах, він наразі став державним ресурсом і перейшов у власність Дніпропетровської ОДА. Про це розповіли у пресцентрі Відкритого IT-директор проєкту Володимир Білявцев та координатор проєкту, директор Інвестиційно-інноваційного центру Олександр Коломійцев.

Дніпропетровщина першою почала переводити адмінпослуги в е-режим. У 2015-му ІТ-волонтери та облдержадміністрація запустили спільний проєкт – портал ІGov. Сьогодні ресурс перейшов у власність держави.

 «Побутує думка, що держава не дуже ефективний менеджер. Але саме вона має бути власником, бо може забезпечити юридичні механізми для функціонування системи, – наголосив Володимир Білявцев. Портал створювався, аби людям було легко та зручно. Розвиток ІGov дозволяє скоротити кількість чиновників, які причетні до оформлення послуг».

Мешканці Дніпропетровщини, не виходячи з дому, можуть замовити більш ніж чотири сотні адмінпослуг. Серед найпопулярніших – сервіси, пов’язані з авто. Вони випереджають навіть біометричні паспорти, довідку про склад сім’ї та субсидії.

 «Ще кілька років тому зареєструвати швидко автівку було цілковитим випробуванням. iGov цю паперову тяганину в купі з хабарями нейтралізував, – наголосив Олександр Коломійцев. – Люди витрачали багато часу та нервів, аби отримати ту чи іншу довідку. Портал iGov тепер полегшує їхнє життя. Все – онлайн. Крім того, iGov має зручний інтерфейс».

Безкоштовно користуватися ІGov можуть мешканці й інших регіонів України. Адреса порталу – igov.gov.ua.

iGov створили IT-волонтери на чолі з Дмитром Дубілетом для боротьби з корупцією та спрощення системи надання держпослуг громадянам та бізнесу. У 2018 році проєкт передали на баланс Інвестиційно-інноваційного центру Дніпропетровської ОДА. Наразі розробники і держава працюють над вдосконаленням і розширенням послуг. Головна мета – зробити сервіс доступним для всіх жителів України.

 

 

Теги: