Як безболісно перейти на зимовий час: поради психолога

27 жовтня о 4-й годині ранку стрілки годинника не забудьте перевести на годину назад. Попри те, що в нас з’явиться додаткова година для сну, це не завжди добре позначається на здоров’ї. До нового режиму важко звикнути, через що можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету та порушення сну. Про це у пресцентрі Відкритого розповів психолог, психотерапевт Павло Сарапін.

Лікар радить привчати свій організм до переходу чи то на зимовий, чи то ні літній час поступово.

«Перехід на зимовий час люди переносять легше, ніж на літній, але організм людини все одно до нового режиму звикає протягом двох тижнів. За 7-10 днів до переведення стрілок щодня лягайте спати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай. Відповідно, прокидайтеся на 15 хвилин раніше. Окрім цього, спробуйте планувати свій графік з урахуванням того, що восени, коли світловий день коротшає, рівень працездатності падає. Тож заплануйте менше, щоби все встигнути. Це допоможе уникнути роздратування», — зазначив Павло Сарапін.

Також психотерапевт порадив: якомога більше світла, позитивних емоцій, яскравих кольорів.

За кілька днів до переходу на зимовий час дайте своєму організму відпочити – уникайте надмірних фізичних навантажень, не затримуйтесь на роботі, аби не перевтомлюватися і психічно, і фізично.

Крім того, Павло Сарапін порадив батькам звернути увагу на своїх дітей, аби допомогти їм якомога комфортніше пережити перехід на зимовий час. Організм має повністю адаптуватися до нового режиму 2-3 тижні. Але якщо дотримуватись простих правил, то самопочуття завжди буде на висоті, запевнив фахівець.

Теги: